Karbauskis vėl režisuoja

2010-01-04 Menų faktūra
Nuotrauka iš openspace.ru

aA

Lietuvis aktorius ir režisierius Mindaugas Karbauskis, itin sėkmingai plėtojęs savo teatrinę karjerą Rusijos sostinėje ir prieš metus netikėtai pareiškęs apie pasitraukimą iš scenos, vėl ėmėsi režisieriaus amato.

Tai pranešė rusų informacinis portalas openspace.ru . Anot šaltinio, Maskvoje, akademiniame Jaunimo teatre (RAMT) Karbauskis repetuoja spektaklį pagal Izraelyje gyvenančio lietuvių rašytojo Icchoko Mero romaną „Lygiosios trunka akimirką" (1963) .

Per pastaruosius metus Karbauskis režisavo spektaklius įvairiuose Maskvos teatruose, daugiausia -pagal svarbių XX a. rašytojų - Williamo Faulknerio, Leonido Andrejevo, Andrejaus Platonovo ir kt. - prozos kūrinius. Už savo kūrybą lietuvis režisierius net dukart pelnė aukščiausią Rusijos teatrinį apdovanojimą „Auksinė kaukė". Prieš daugiau nei metus jis nutraukė bendradarbiavimą su garsiąja Tabakovo teatro studija Maskvoje, o neseniai jis pareiškė atsisakantis tiek režisieriaus darbo Švedijos karališkajame dramos teatre, tiek teatrinės veiklos apskritai.

Karbauskio naujojo spektaklio personažai - tai žmonės, aplinkybių dėka pratę žvelgti mirčiai į akis. Veiksmo vieta - karo laikų Vilniaus žydų getas, kur vysta pragariška šachmatų partija: aštuoniolikmetis geto kalinys Izaokas Lipmanas žaidžia su geto komendantu Adolfu Šogeriu iš savo gyvybės, o taip pat ir iš visų kitų geto gyventojų likimo.

Spektaklyje vaidins teatro RAMT trupės pagrindiniai artistai. Premjerą žadama parodyti jau šį vasarį.

Menų faktūros inf.

 

 

Užsienyje