Svetainė www.menufaktura.lt yra skirta scenos menų žiūrovams, kritikams, teatro žmonėms ir tiesiog besidomintiems kultūra bei smalsiems piliečiams. Šis projektas buvo inicijuotas „Menų spaustuvės“ 2005 m. ir kuruotas iki 2019 m. Nuo 2019 iki 2020 m., jį perėmė Scenos meno kritikų asociacija. 

Menų faktūrą rengia ir jai padeda scenos menų profesionalai – teatro kritikai, kultūros žurnalistai, vadybininkai. Svetainėje pateikiamos scenos kūrėjų biografijos, spektaklių programėlės, recenzijos, Lietuvos ir užsienio teatrų adresai. Tai didžiausia skaitmeninė Lietuvos teatro duomenų bazė internete. Čia sutelktos spektaklių programėlės nuo 1990 m. (Ankstesnių metų duomenys paskelbti penkių dalių sąsiuviniuose „Dramos teatrų premjerinių spektaklių programos“ ir leidinyje „Lietuvos lėlių teatrų premjerinės programos (1936-2000)“, kuriuos parengė Vyriausioji archyvų valdyba prie Lietuvos Ministrų Tarybos, Lietuvos centrinis valstybinis literatūros ir meno archyvas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus bei Lietuvos teatro istorijos ir tradicijų draugija; jie apima laikotarpį iki 1990 m.)

Svetainėje skelbiamos spektaklių Recenzijos, rašomos specialiai Menų faktūrai, bet pateikiamos ir pasirodančios kituose leidiniuose (ačiū jų redaktoriams už leidimą!). Taip pat dėkingi Lietuvos kultūros tarybai bei Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui už svetainės paramą.

Redakcijos nuomonė gali nesutapti su autorių nuomone. Už skelbiamus faktus ir teiginius atsako autoriai. Redakcija pasilieka teisę rankraščius redaguoti ir trumpinti.

Mus rasite ir „Facebook" tinkle.


Rima Jūraitė, redaktorė (skiltys: recenzijos, komentarai, salonas, užsienyje)

Aušra Kaminskaitė, projekto vadovė (ir Tyrimų skilties redaktorė)

Laura Blynaitė (kūrėjų duomenų bazė)

 

Mūsų kontaktai:

El.paštas: info@menufaktura.lt