Cezaris nuvežė Godo į Atėnus

2008-08-06 Lietuvos rytas, 2008 08 06
Cezaris Graužinis. Julijos Goyd nuotrauka.

aA

Atėnuose prieš savaitę tris dienas buvo rodoma lietuvių teatro režisieriaus Cezario Graužinio premjera – Samuellio Becketto „Belaukiant Godo“, pastatyta su žinomais graikų aktoriais.

C.Graužinis Atėnuose repetavo su savo nuolatiniais bendradarbiais – scenografu Vytautu Narbutu ir kompozitoriumi Martynu Bialobžeskiu.

Tai – ne pirmas C.Graužinio darbas Graikijos sostinėje. Praėjusių metų pabaigoje Graikijos teatro ir muzikos kritikų asociacija jį apdovanojo svarbiausiu šalies prizu už geriausią režisūrą. Taip buvo įvertintas lietuvių menininko spektaklis „Dafnis ir Chlojė“, sukurtas Atėnų „Poreia“ teatre.

Tą kartą geriausio aktoriaus prizą pelnė Manolis Mavromatakis – vienas garsiausių Graikijos teatro artistų, suvaidinęs pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Dafnis ir Chlojė“.

Po šių apdovanojimų C.Graužinis ir gavo kvietimą toliau dirbti Graikijoje. Spektaklį „Belaukiant Godo“ prodiusavo Atėnų ir Epidauro festivalis, vienas didžiausių ir seniausių šalies meno renginių, vykstančių jau 52 metus. Jo renginiai trunka visą vasarą.

Atėnų ir Epidauro festivalis supažindina Graikijos publiką su pasaulyje žinomų menininkų kūryba. Festivalyje yra dalyvavusios legendinės asmenybės – dainininkė Maria Callas, violončelininkas ir dirigentas Mstislavas Rostropovičius, šokėjas Rudolfas Nurejevas.

Šiųmetėje teatro programoje – pažintys su Europos teatro garsenybėmis: režisieriaus iš Rusijos Anatolijaus Vasiljevo, režisieriaus iš Vokietijos Thomo Ostermeierio ir režisieriaus iš Lenkijos Krzysztofo Warlikowskio spektakliais.

LRYTAS.LT

Užsienyje