Lietuvos teatras tarptautinėje mugėje Londone

2006-11-21

aA

Lietuvišką teatrą pristatančio DVD viršelis. Viršelyje panaudotos Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos.

Šiandien ir ryt, lapkričio 21-22 d. Jungtinės Karalystės teatro profesionalai turės galimybę išsamiai susipažinti su Lietuvos teatro režisieriais bei jų kūryba.

Londono Riverside Studios atsidarė pirmoji tarptautinė Centrinės ir Rytų Europos atlikėjų menų mugė. Į šią platformą, kurioje greta lietuvių su savo teatru ir šokiu supažindins Rumunija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Moldova bei Rusija, pakviesti dalyvauti JK meno institucijų, festivalių bei teatrų vadovai ir prodiuseriai.

Mugės metu vyks ir speciali spektaklių programa, kurioje bus parodytos 8 dalyvaujančių šalių spektaklių ištraukos. Lietuvai šioje programoje atstovaus OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis „Grimo opera“, neseniai laimėjęs specialų apdovanojimą tarptautiniame festivalyje „MESS 2006“ Sarajeve.

Lietuvos stende šalia medžiagos apie režisierius, choreografus bei jų spektaklius, pagrindines Lietuvos teatro ir šokio institucijas bei festivalius, keturiuose įrengtuose ekranuose bus rodomas ir specialiai šiai mugei Kultūros ministerijos bei Teatro ir kino informacijos ir edukacijos centro sukurtas DVD „Lithuanian theatre. Today“. Šiuo pirmuoju tarptautinei auditorijai skirtu DVD pristatomos labiausiai Europos ir pasaulio publikai pažįstamos Lietuvos teatro bei šokio asmenybės – Eimuntas Nekrošius, Jonas Vaitkaus, Rimas Tuminas, Oskaras Koršunovas, Gintaras Varnas, Aira Naginevičiūtė, Cezaris Graužinis.

DVD „Lithuanian Teatre. Today“ per porą metų ketinama pildyti vis nauja medžiaga – pilnais spektaklių įrašais, interviu su kūrėjais, nuotraukomis, festivalių kontaktais bei komentarais. Iki 2009 metų, kai Vilnius taps Europos kultūros sostine, tikimasi sukurti išsamų prezentacinį leidinį, atspindintį vieną ryškiausių ir populiariausių Lietuvos meno šakų.

Lietuvos teatro ir šokio pristatymą Centrinės ir Rytų Europos atlikėjų menų mugėje rengia LR Kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Lietuvos institutu, Teatro ir kino informacijos bei edukacijos centru, Lietuvos šokio informacijos centru, Lietuvos nacionaline televizija, Menų spaustuve, Kauno valstybiniu dramos, Vilniaus valstybiniu mažuoju, OKT/Vilniaus miesto teatrais.

Menų faktūros inf.

Užsienyje