Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) kviečia moksleivius jungtis prie naujos, šių metų kovo-gruodžio mėnesiais vyksiančios nemokamos edukacinės meninio sąmoningumo veiklos „Stebėjimai“. Drauge su jaunaisiais šiuolaikinio šokio šokėjais Emilija Dūdaite, Gabriele Bagdonaite bei Povilu Jurgaičiu atrinkti 10-12 klasių mokiniai turės galimybę nemokamai stebėti šiuolaikinio šokio spektaklius, susipažinti su šiuolaikinio šokio menu ir pasinerti į interaktyvias diskusijas su bendraamžiais.
„Šokis vyksta ne vien Tik Tokʼe“ - tokia žinute dalijasi šokio edukacinės veiklos „Stebėjimai“ organizatoriai. Siekiant praplėsti šiuolaikinio šokio akiratį, projektas „Stebėjimai“ dešimčiai atrinktų moksleivių siūlys galimybę kiekvieną mėnesį apsilankyti įvairiuose spektakliuose ir performansuose, o po jų - pasinerti į diskusijas, taikant kūrinio analizės metodus.
„Vakaruose plačiai plėtojama jaunosios auditorijos edukacinė programa, kurios pagrindinė idėja, jog kritika, kaip ir pats menas, turėtų atspindėti mūsų gyvenimo laiką bei skatinti gebėjimą diskutuoti ir suvokti daugiabalsiškumo svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Ši veikla skirta moksleiviams pažinti Lietuvos šiuolaikinio šokio lauko kūrėjus bei jų kūrybą, sustiprinti edukacijos dalyvių šiuolaikinio meno suvokimą, analizavimą, kritinį mąstymą, ir suteikti jiems įrankius pritaikyti šiuos įgūdžius kituose kontekstuose“, - sako edukacinės programos kuratoriai.
Edukacinės programos dalyviai lankysis ne tik repertuariniuose spektakliuose, bet taip pat turės galimybę pamatyti ir tokių festivalių kaip „Naujasis Baltijos šokis“, „ConTempo“ bei SPOT programas, o šioje šokio kelionėje moksleivius lydės jaunieji kuratoriai - Emilija Dūdaitė, Gabrielė Bagdonaitė ir Povilas Jurgaitis.
Jaunasis kuratorius(-ė) - ką tik Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA), šiuolaikinio šokio specializacijos studijas baigęs(-usi) profesionalas(-ė). Emilija, Gabrielė ir Povilas ne tik LMTA alumnai, bet ir „Erasmus“ programos dėka Danijoje, Islandijoje ir Belgijoje savo šokio įgūdžius lavinę šokėjai. Atlikėjai jau ne kartą yra bendradarbiavę su kūrėjais tiek iš Lietuvos („Be Kompanijos“, „Šeiko šokio teatras“, Vytis Jankauskas ir kt.), tiek iš užsienio šalių (Rósa Ómarsdóttir, Nicolas Cantillon, Min Hee).
„Ką tik į profesinį lauką įžengusių šokio menininkų įveiklinimas yra nauja, bet svarbi Asociacijos misija 2024 metų veiklos strategijoje. Jauniesiems profesionalams, būsimiems Asociacijos nariams, neretai užtrunka tvariai įsitraukti į profesionalaus meno lauką, tad tikime, jog tokių programų dėka šis procesas būtų spartinamas“, - apie projekto „Stebėjimai“ svarbą atsiliepia ŠŠA pirmininkė Agnietė Lisičkinaitė.
Projekte „Stebėjimai“ bus keliami šie klausimai: koks šiandienos meno kritikos tikslas; ar tiesiog reikia atidžiai išnagrinėti atlikėjų pasirodymus ir sceninių elementų subtilybes; o gal tai būdas kvestionuoti ir pažinti visuomenės veikimo principus suvokiant meną?
10-12 klasių moksleiviai, norintys įsitraukti į edukacinę programą, kviečiami iki kovo 1 d. užpildyti anketą bei atlikti joje pateiktą kūrybinę užduotį. Tai galite padaryti ČIA.
Su atrinktais dalyviais organizatoriais susisieks el. paštu iki kovo 6 d.
Projekto partneriai: Lietuvos šokio informacijos centras, „Be kompanijos“, Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“, šokio trupė „Nuepiko“.
Šiuolaikinio šokio asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
ŠŠA informacija