25-asis „Summer Dance Intensive Vilnius“ kviečia į seminarus visus mylinčius šokį

2024-06-06 menufaktura.lt
Akimirka iš vasaros šokio mokyklos „Summer Dance Intensive Vilnius“. Miglės Markulytės nuotrauka
Akimirka iš vasaros šokio mokyklos „Summer Dance Intensive Vilnius“. Miglės Markulytės nuotrauka

aA

Rugpjūčio 19-27 dienomis, į Vilnių grįžta „Summer Dance Intensive Vilnius“ – didžiausias edukacinis šiuolaikinio šokio renginys Lietuvoje, skirtas šokio profesionalams bei mėgėjams. Lietuvos šokio informacijos centras (LŠIC) rengia „Summer Dance Intensive Vilnius“ kasmet nuo 2000-ųjų. Šiemet seminaruose savo žiniomis ir patirtimi dalysis pedagogai, kilę iš Indijos, Meksikos bei įvairių Europos šalių. Lektorių seminarai apims šiuolaikines šokio technikas, šokio dramaturgiją, somatinius metodus, kūrybines dirbtuves bei kontaktinę improvizaciją.

Dalyviai galės rinktis net iš šešiolikos seminarų

Šiemet „Summer Dance Intensive Vilnius“ vyks 25-ąjį kartą ir pakvies į iki šiol didžiausią edukacinę programą – dalyviai turės progą apsilankyti net šešiolikoje skirtingų, jų pasirengimo lygį atitinkančių seminarų, kurie truks nuo trijų iki penkių darbo dienų. Net du programos seminarai yra atviro tipo, todėl juose bus laukiami visi šokio ir judesio entuziastai, o kiti seminarai kvies prisijungti profesionalus, studentus ir šokio mėgėjus, turinčius trejų ar daugiau metų šokio patirtį.

Trečius metus iš eilės „Summer Dance Intensive Vilnius“ programą patikėta kuruoti choreografams ir pedagogams Vyčiui Jankauskui ir Giedrei Kirkilei. Atsižvelgdami į praėjusių metų dalyvių grįžtamąjį ryšį, aktualijas akademinėje bendruomenėje, kitų organizacijų Lietuvoje rengiamas edukacines programas, Europoje populiarias šiuolaikinio šokio tendencijas bei naujoves, kuratoriai parengė programą, kurioje seminarus ves šie profesionalūs lektoriai: Marion Sparber ir Alan Fuentes Guerra (šiuolaikinio šokio technikos), Narendra Patil (šiuolaikinio šokio technikos), Gianna Valenti (kūrybinės dirbtuvės ir dramaturgija), Hala Omarsdottir (kūrybinės dirbtuvės), pavleheidler (somatinė anatomija), Katja Mustonen (šiuolaikinio šokio technika ir kontaktinė improvizacija), Sita Ostheimer (kūrybinės dirbtuvės) ir Sally Davison (kūrybinės dirbtuvės).

Vyks kūrybinės dirbtuvės žmonėms su negalia

Į „Summer Dance Intensive Vilnius“ sugrįžta suomių šokio menininkė Sally Davison, daug metų vedanti pamokas fizinę ir intelektinę negalias turintiems žmonėms bei drauge su jais kurianti scenoje. Ji nuosekliai siekia keisti profesionalių menininkų bei visuomenės požiūrį į tai, kaip turėtų atrodyti šokantis žmogus scenoje ir kas gali tapti šokio profesionalais.

2023-iaisiais Sally Davison pristatė seminarų ciklą „All Bodies Speak + methods and tools“, kuris buvo skirtas žmonėms su fizine ar intelektine negaliomis bei šokio ir judesio profesionalams, norėjusiems išmokti šokio praktiką taikyti darbe su žmonėmis, turinčiais negalią. Seminarų ciklas sulaukė didelio susidomėjimo ir tikslinės grupės įsitraukimo. Šiais metais Sally Davison sugrįžta ir kviečia dalyvius toliau gilintis į „DanceAbility“ metodą bei kartu sukurti choreografinį kūrinį ir pristatyti jį rugpjūčio 27 d., vienoje iš Vilniaus miesto viešųjų erdvių. Šis seminarų ciklas yra Lietuvos šokio informacijos centro vykdomo projekto „Kūrybinė judesio laboratorija“, kurio metu Lietuvos menininkai rengia šokio pamokas žmonėms su negalia, dalis.

Kviečiame plėsti žinias ir tobulėti kartu

Vasaros šokio mokyklos visame pasaulyje yra aktualūs ir populiarūs renginiai, pritraukiantys įvairaus pasiruošimo lygio dalyvius. Kiekvienam šokio srities atstovui svarbu plėsti savo žinių lauką, semtis įkvėpimo, įgyti naujų patirčių ir nuolatos kelti savo kvalifikaciją. „Summer Dance Intensive Vilnius“ programa suteikia puikią galimybę visa tai padaryti Lietuvoje. Tai yra vieta Lietuvos šokio bendruomenei susitikti, dalytis patirtimi ir tobulėti kartu su tarptautiniais šokio profesionalais.

Kviečiame susipažinti su šių metų programa, mokytojais ir registruotis intensyviausiam šios vasaros šokio nuotykiui. Visą informaciją ir registraciją rasite ČIA.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

LŠIC informacija

Anonsai