Koršunovo teatras Bergmano festivalyje sutiktas karališkai

2012-06-06 Menų faktūra
Darius Gumauskas ir Airida Gintautaitė virš Stokholmo. Tomo Žaibaus (OKT) nuotrauka

aA

Teatras, kuris atsisako būti abejingas. Taip Švedijos kritikų buvo pavadintas OKT/Vilniaus miesto teatras, Stokholmo prestižiniame Bergmano festivalyje parodęs du režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklius - „Miranda" ir „Dugne".

Jau pačią pirmą dieną Stokholme OKT trupę iš tolo pasitiko džiugi staigmena - ant Karališkojo dramos teatro, kuriame turėjo vykti spektakliai, buvo iškabintos didžiulės vėliavos su aktorių Airidos Gintautaitės ir Dariaus Gumausko nuotraukomis, anonsuojančios „Mirandą" ir „Dugne".

XVIII amžiuje įkurtame teatre įvyko daug garsių premjerų, čia ilgus metus kūrė ir jam vadovavo vienas žymiausių pasaulio kino ir teatro režisierių Ingmaras Bergmanas. Tad festivalio organizatorių kvietimas vaidinti Karališkajame teatre ir toks garbingas sutikimas OKT aktoriams įkvėpė pasitikėjimo. Buvo aišku, kad spektaklių čia labai laukiama.

Ketvirtus metus vykstantis festivalis, tęsdamas Bergmano idėjas, gilinasi į šiuolaikinį ir ateities teatrą. „Bergmano dvasia - tai nenuilstanti naujos teatro išraiškos paieška. Teatro, kuriame Aktorius ir Tekstas su viltimi laukia unikalaus Aktoriaus ir Žiūrovo susitikimo", - rašoma festivalio pristatyme. Anot organizatorių, į Bergmano festivalį buvo pakviesti patys kūrybiškiausi ir inovatyviausi teatro kūrėjai iš Europos.

Be Oskaro Koršunovo savo darbų parodyti suvažiavo vieni garsiausių režisierių: Thomas Ostermeieris, Katie Mitchel, Heineris Goebbelsas, Kristianas Smedsas (su „Liūdnomis dainomis iš Europos širdies").

Oskaras Koršunovas susitikti su savo trupe ir žiūrovais atvyko iš Norvegijos, kur šiuo metu Oslo Nacionaliniame teatre stato „Perą Giuntą". Prieš spektaklius jis repetavo, po jų - dalyvavo susitikimuose su žiūrovais, kurie gausiai rinkosi ir bėrė klausimus režisieriui.

„Nuostabi interpretacija", „stiprus spektaklis, verčiantis odą pašiurpti", „epinis pasakojimas, kaip literatūra ir teatras tampa įkvėpimo šaltiniu", „neviltis - tai ne asmeninė lemtis, tai viso pasaulio įvaizdis", - rašė didžiausi Švedijos laikraščiai apie Oskaro Koršunovo „Mirandą" ir „Dugne".  Tiek žiūrovų reakcija po spektaklių, tiek atgarsiai spaudoje patvirtino - gastrolės buvo sėkmingos.

Kelios dienos poilsio ir „Mirandos" laukia kontrastingos gastrolės. Iš Skandinavijos į Voronežą Rusijoje, po to - į Vokietijos miestą Noisą.

OKT / Miesto teatro inf.

Užsienyje