„Tolima šalis” vėl scenoje

2009-04-22 Menų faktūra
Saulius Balandis – Lui. KVDT nuotrauka

aA

Intriguojantis scenos kūrinys beveik po ištisų metų pertraukos sugrįžta į Kauno valstybinio dramos teatro repertuarą ir balandžio bei gegužės mėnesiais vėl pakvies žiūrovus į Ilgąją salę. Spektaklis „Tolima šalis" kartu su puikiu aktorių sąstatu bus rodomas ne tik Lietuvoje, bet gegužės viduryje dalyvaus prestižiniame 11-ame festivalyje „Passages", kuris vyksta kas dveji metai Nansi mieste ir Prancūzijos Lorano regione.

„Tolima šalis" intriguoja kūrybine prasme. Puiki aktorių sudėtis, režisierius Gintaras Varnas, garsus scenografas iš Latvijos Andris Freibergas, kompozitorius Vidmantas Bartulis, kostiumų dailininkas Juozas Statkevičius... Bet dar didesnis akibrokštas - autorius ir jo kūrinys... Jeanas-Lucas Lagarce´as, 1995 m. miręs nuo AIDS, prieš pat savo mirtį, žinodamas, kad yra pasmerktas, parašė pasauliui atsisveikinimo laišką su antrašte „Tolima šalis"... Būtent taip tiktų traktuoti ne pjesės žanrą, o paties kūrinio paskirtį. Tai nėra dramatiškai pompastiškas laiškas žmonijai, tai greičiau intymus laiškas žmogui be moralizavimų, be pamokymų, be perspėjimų. Neįprasta stilistika, neįprasta kūrinio forma, neįprastas nuoširdumas. Čia nėra jokio riksmo, jokios isterijos, tai greičiau švelnus ir skaudus atsisveikinimas su gyvenimu.

Režisierius Gintaras Varnas tobulai „diriguoja" šiai jausmų ir žodžių simfonijai, pateikdamas viską tarsi kelionę atgal. Pagrindinis personažas Lui (Saulius Balandis) čia pamato visus gyvenime sutiktus žmones: vyrus, moteris, tėvus, šeimą, visus - mirusius ir gyvus... Įvertinamas  kiekvienas jo padarytas žingsnis arba kitų žmonių pėdsakai, palikti jo gyvenime. Tai, be abejo, spektaklis ir apie sąskaitas su savim, savo praeitimi, su sutiktais žmonėmis. Tai kūrinys apie meilę - tiek žmonėms, tiek pačiam gyvenimui.

Spektaklio režisierius - Gintaras Varnas, vaidina Saulius Balandis, Gytis Ivanauskas, Rimantas Bagdzevičius, Birutė Raubaitė, Aurelija Tamulytė, Daiva Stubraitė, Sigitas Šidlauskas, Eimutis Kvoščiauskas, Dainius Svobonas, Goda Piktytė, Ričardas Vitkaitis.

Spektaklis bus rodomas balandžio 23, 26 bei gegužės 6 dienomis 18 val. Kauno valstybinio dramos teatro Ilgojoje Salėje (įėjimas į Ilgąją salę pro Mažųjų scenų kiemelį iš Kęstučio gatvės. (Kęstučio 62).

Kauno dramos teatro inf. 

Naujienos