Netrukus dvidešimtmetį švęsiantis teatras vaikams „Teatriukas“ lapkričio 18 - 19 dienomis, tęsdamas savo gastroles su spektakliu „Žalia gyva“, skirtu Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui minėti, lankysis Londone ir susitiks su lietuvių bendruomenėmis. Lietuvos kultūros ministerijos ir Lietuvos kultūros tarybos remiamo projekto - „Žalia gyva“ mažiesiems lietuviams svetur kelias driekiasi per keletą šalių: spalio mėnesį teatras gastroliavo Švedijoje, Danijoje bei Norvegijoje, o prieš tai lankėsi Turkijoje bei kaimyninėje Latvijoje.
Kaip teigia viena iš „Teatriuko“ įkūrėjų Dalia Mikoliūnaitė, šis spektaklis nėra skirtas tradicinėms erdvėms, todėl vaidinamas įvairiausiose specialiai teatrui nepritaikytose erdvėse: klasėse, bendruomenės namuose, gastrolių Turkijoje metu rodytas piratų laive, o vienas iš Londono lietuvių bendruomenei skirtų pasirodymų įvyks bažnyčioje.Interaktyviame spektaklyje - pamokoje, trunkančioje 45 minutes, vaidmenis kuria „Teatriuko“ aktoriai ir įkūrėjai Dalia Mikoliūnaitė bei Žilvinas Ramanauskas, spektaklio režisierė Agnė Sunklodaitė, scenografė - Giedrė Brazytė.
Spektaklio idėja kilo persvarstant Gedimino kalno istoriją bei paties Vilniaus miesto atsiradimo ir įsikūrimo klausimus. 2015 metų pabaigoje pasirodęs „Žalia gyva“ vaizdžiomis priemonėmis pasakoja apie Vilniaus istoriją, remdamasis Gražinos Mareckaitės autentiškais prisiminimais, išsakytais knygoje „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“. Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą bei prisiminimus jautriai ir kūrybiškai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai - įvairių tautybių bei laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. Spektakliu norima aiškiai ir suprantamai užsienyje augantiems lietuvių vaikams suteikti pamatinių žinių ne tik apie paties Vilniaus, bet ir visos Lietuvos istoriją, svarbius jos momentus, pabandant visus niuansus perteikti vaiko akimis.
Po kiekvieno spektaklio kūrėjai kviečia jaunuosius žiūrovus ir jų tėvelius įsijungti į diskusiją, kurios metu vaikai galėtų užduoti rūpimus klausimus, išsakyti savo pastebėjimus, padiskutuoti apie patį spektaklį, ką jis jiems duoda ir kaip jie jį supranta. Tokios diskusijos - „Teatriuko“ įprasta praktika, vykdoma po kiekvieno spektaklio, kadangi jiems yra svarbus grįžtamasis ryšys ir dialogas su žiūrovu.
Lietuvių bendruomenėse užsienyje spektaklis sulaukė itin teigiamų atsiliepimų, juose dėkojama už progą puikiai ir smagiai su šeima praleisti laiką teatre, stebint gyvą ir dinamišką pasirodymą, kurio metu dėmesį geba išlaikyti net ir patys nekantriausi žiūrovai. Oslo lietuvių šeimų bendruomenės „Lietuvių namai“ pirmininkė Ieva Kilčauskaitė pastebi, kad spektaklis tinka ne tik vaikams, bet ir vyresniems žiūrovams, kadangi kai kurie jame esantys elementai skirtingai interpretuojami skirtingų kartų žiūrovų ir atveria skirtingas, tačiau tikras ir didelį įspūdį paliekančias patirtis.
„Teatriukas“ yra socialiai aktyvus ir atsakingas teatras, kuriam svarbu, kas vyksta aplink, trupės nariai užsiima vaikų teatro edukacija, rengia vaidinimus vaikams globos namuose, pabėgėlių priėmimo centre Rukloje. Neseniai pasirodė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos globojamas projektas „Arbatinukai“, skirtas kūdikiams ir jų tėveliams, bendrai šeimų psichinei sveikatai stiprinti ir vykstantis Lietuvos ligoninėse, moterų krizių centruose, sanatorijose ir kitose erdvėse.
Londone „Teatriuko“ spektaklį - pamoką „Žalia gyva“ bus galima išvysti bei patirti:
Lapkričio 18 d. 13 val. mokykloje MANO PIRMIEJI MOKSLAI
Lapkričio 18 d. 18 val. Lietuvių Bendruomenėje GINTARAS CRAWLEY
Lapkričio 19 d. 15 val. Londono lietuvių ŠV. KAZIMIERO BAŽNYČIOJE
Daugiau informacijos oficialiame „Teatriuko“ puslapyje www.teatriukas.lt