Startuoja MATERIA MAGICA LT

2018-09-20 menufaktura.lt
Psilikono teatro spektaklis „Plaukuota burna“. Organizatorių archyvo nuotrauka
Psilikono teatro spektaklis „Plaukuota burna“. Organizatorių archyvo nuotrauka

aA

Jau šį savaitgalį, rugsėjo 20-23 d., vyks pirmoji lietuviškojo lėlių teatro vitrina „Materia magica LT“. Vitrina rugsėjo 20 d. startuos Vilniuje su spektakliu „Smėlio žmogus“. Nuo rugsėjo 21 d. festivalis kelsis į Klaipėdą, kur bus parodyta vienuolika Lietuvoje įvertintų ir apdovanotų pasirodymų.

Tai pirmoji nacionalinė lėlių teatro vitrina, kurios metu lietuviškojo teatro programą matys net dvidešimt prodiuserių, tarptautinių festivalių programų sudarytojų. Vitrinos „Materia magica LT“ metu bus sudarytos sąlygos megztis naujoms pažintims, partnerystei ir, žinoma, bus pristatyta lietuviškoji lėlių teatro panorama. Užsienio svečiai festivalyje turės galimybę ne tik pažinti lietuviško lėlių teatro lauką, bet ir susipažinti su organizatoriais, Lietuvos lėlių teatru iš arčiau, pakalbėti apie galimybes vykdyti bendrus kūrybinius projektus, „Tikimės pamatyti įdomių šiuolaikinio lėlių teatro, vizualaus teatro darbų, susipažinti su menininkais, prodiuseriais, taip pat šiuolaikinėmis Lietuvos scenos tendencijomis, tikslais, vizijomis ir idėjomis“, - akcentavo tarptautinio modernaus lėlių ir objektų teatro „Lindenfels Westflügel“ Leipcige prodiuseris, meno tarybos pirmininkas Jonas Klinkenberg.

Viena iš festivalio organizatorių ir programos koordinatorių Agnė Pulokaitė pastebi, kad „Mintis surengti pirmąją Lietuvos lėlių teatro vitriną kilo po Tarptautinio lėlių teatro festivalio „Materia magica“ 2017 metais: kalbėdami su menininkais ir kolegomis iš kitų šalių, supratome, kad Lietuvos lėlių teatras užsienyje žinomas gana menkai. Tikimės, kad ši vitrina padės pakeisti dabartinį status quo, skleis žinią apie Lietuvos lėlių teatrą užsienyje, atvers kelius megztis bendriems kūrybiniams projektams su užsienio menininkais ir institucijomis, taigi ir rastis įvairesnėms jo formoms, atvers kelią drąsiems eksperimentams. 2018-ieji, kuomet švenčiame 100-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, yra puikus šios kelionės atspirties taškas.“

Didelis užsienio ekspertų susidomėjimas pirmą kartą rengiama Lietuvos lėlių teatro programa tapo įrodymu, kad tokios vitrinos tikrai reikėjo. Vis dėlto be šiemet prasidėjusio bendradarbiavimo su Lietuvos kultūros institutu tokio skaičiaus svečių ne tik iš Europos, bet ir tolimesnių kraštų - Kinijos, Japonijos, Izraelio - nebūtų pavykę atsivežti. Pasak Lietuvos kultūros instituto direktorės Aušrinės Žilinskienės, „Jau keletą metų Lietuvos kultūros instituto vykdoma Vizitų programa, kurios dėka kviečiame į Lietuvą kultūros profesionalus iš viso pasaulio ir supažindiname juos su Lietuvos kūrėjais, tampa puikiu įrankiu ir pirmą kartą rengiamai Lietuvos lėlių teatro vitrinai! Lietuvos kultūros institutas atveža į festivalį 8 lėlių teatro festivalių atstovus iš Vokietijos, Kroatijos, Jungtinės Karalystės, Kinijos. Tikimės, kad Klaipėdoje užsimezgusios pažintys ir patirti įspūdžiai netruks virsti ne tik naujais gastrolių maršrutais Lietuvos lėlininkams, bet ir bendrais spektakliais, kūrybinėmis dirbtuvėmis ar kitais vertingais sumanymais.“

Lietuviškosios vitrinos organizatoriai viliasi, kad šis festivalis padės Lietuvos lėlininkams praminti takus į tarptautinius festivalius Europoje ir už jos ribų, inicijuos tarptautines koprodukcijas, paskatins aktyvesnius kūrybinius mainus tarp Lietuvos ir užsienio menininkų, o pats renginys, sutraukiantis ne tik prodiuserius, festivalių programų sudarytojus, bet ir lėlių teatro tyrinėtojus, kritikus, kūrėjus, visų pirma, virs platforma gyviems susitikimams ir netikėtiems atradimams.

Naujienos