Birželio 9 d. Varšuvoje, Komuna Warszawa teatre, bus rodomas „Urbanistinio draustinio“ spektaklis „Analizuojant žvėrį“ (rež. Paulius Markevičius). Jį po kūrybinių dirbtuvių, organizuojamų Vilniaus miesto teatro MMLAB, lietuvių menininkų komanda pristato drauge su lenkų kūrėjais.
Tarptautiniame spektaklio „Analizuojant žvėrį“ pastatyme susitinka daugybės skirtingų sričių menininkai: aktoriai, šokėjai, klounados artistai, dramaturgai. Režisieriaus P. Markevičiaus teigimu, juos visus vienija trauka pristatomam žanrui ir spektaklyje analizuojamų temų suvokimas. Kad jį gilintų, menininkai bendrą laiką skyrė žygiams, dirbtuvėms, literatūros skaitymams, specialiems pratimams - taip nepažįstami kūrėjai tapo komanda, Lenkijos publikai pristatančia spektaklį, kalbantį apie santykį su gamta ir klimato kaitos temomis.
„Įdomu, kad taikydami įvairias judesio, psichologines, emocines, balso lavinimo praktikas plečiame minties ir savitarpio pajautimo gelmę. Tai - labai svarbus faktorius, leidžiantis atlikėjams veikti bendrystėje, jausti ne tik vieniems kitų kūnų pozicijas erdvėse, bet ir emocijas. Būdami vienumoje galime tuo pasidalyti su žiūrovu“, - pasakoja režisierius. Kartu su juo Komuna Warszawa teatre vieši ir dirbtuves Lenkijos menininkams veda aktoriai Marija Petravičiūtė, Simonas Dovidauskas, Julija Šatkauskaitė, Vygandas Vadeiša bei scenografė Barbora Šulniūtė.
Lietuvių kūrėjus Lenkijoje priėmusi Komuna Warszawa - tai meno organizacija, veikianti pagal šalyje dar neįprastą bendruomenės kultūros įstaigos modelį. Daugiau kaip 30 metų organizacija dirba teatro srityje, ją suvokdama plačiąja prasme - kaip atvirą erdvę, kurioje gali susilieti ir persipinti įvairios kultūrinės disciplinos.
Nors kartu su Komuna Warszawa rengiamas spektaklis žiūrovams bus rodomas lenkų kalba, P. Markevičius sako, kad kalbinio barjero komanda nejaučia: „Kūrinyje didelė dalis komunikacijos su žiūrovu vyksta per kuriamą atmosferą, naudojamus simbolius. Teksto yra labai nedaug, tad išvengiame kalbinio barjero, galime koncentruotis į energiją, kuria užpildome erdvę ir joje besirutuliojančius veiksmus-ritualus.“ Režisierius priduria, kad būtent besiskirianti kultūrinė ir socialinė atlikėjų iš skirtingų šalių patirtis leidžia daugiau laiko skirti nagrinėjamų temų pajautimo paieškoms, kurios neabejotinai praturtina ne tik kūrėjų, bet ir spektaklio žiūrovų laukiančią patirtį.
Bendradarbiavimas su Komuna Warszawa tęsis ir parodžius „Analizuojant žvėrį“: į šį teatrą režisierius P. Markevičius rudenį sugrįš su kameriniu spektakliu „Alberai, WRU“, 2018-aisiais nominuotu „Auksiniam scenos kryžiui“.
Tarptautines dirbtuves ir spektaklio pastatymą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kultūros institutas.
MMLAB informacija