Eidama 81-us metus mirė teatro ir kino aktorė Nijolė Gelžinytė.
Šiauliuose gimusi aktorė dirbo Jaunimo teatre, Lietuvos radijuje ir televizijoje, dėstė Lietuvos konservatorijoje bei Vilniaus universitete. Universitete įkūrė teatro studiją „Teatriukas“.
Aktorė pat sukūrė daug vaidmenų teatro bei televizijos spektakliuose ir vaikams. Vienas žymiausių jos vaikiškųjų vaidmenų - Pepė Ilgakojinė režisieriaus Vytauto Čibiro spektaklyje Jaunimo teatre 1971 m. Dalios Tamulevičiūtės spektakliuose Nijolė Gelžinytė buvo viena pagrindinių aktorių. Ji vaidino Kadrę Tamulevičiūtės režisuotoje Eno Vetemos pjesėje „Vakarienė penkiems“ (1972), Mamytę - Sauliaus Šaltenio pjesėje „Jasonas“ (1978), net porą dešimtmečių Jaunimo teatro repertuare išsilaikė Tamulevičiūtės spektaklis „Haroldas ir Modė“ (1984), kur Nijolė Gelžinytė sukūrė kelioms žiūrovų kartoms svarbią ir nepamirštamą Modę.
Nijolė Gelžinytė vaidino ir Sauliaus Vosyliaus režisuotuose televizijos serialuose „Giminės“, „Atžalos“.
Su velione bus galima atsisveikinti nuo trečiadienio 15 val. laidojimo namuose Olandų gatvėje. Laidotuvės - ketvirtadienį 13 val. Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.
Nešė gilią paslaptį
Prisiminimai apie aktorę Nijolę Gelžinytę - labai šviesūs, LRT RADIJUI sako aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas: „Būdavo labai įdomu stebėti, kaip ji kuria įvairius vaidmenis. Nijolė Gelžinytė labai padėdavo jauniems aktoriams, svarbi jos pedagoginė veikla. Teatrui ji paliko labai daug.“
Algirdas Latėnas atvirauja, kad Nijolės Gelžinytės mirtis - labai liūdnas įvykis. „Per gyvenimą esu daug su ja bendravęs. Aš į mirtį žiūriu labai savotiškai. Manau, kad išeina tik žmogaus kūnas, bet tam tikri asmenys man niekur nedingsta, aš juos prisimenu, su jais kalbuosi. Nijolė ir toliau bus su manimi“, - tvirtina pašnekovas.
Pasak Algirdo Latėno, Nijolė Gelžinytė buvo ne tik aktorė: „Ji nešė gilią paslaptį, atrodė, kad ji daro kažkokią įtaką, dvasinį masažą - su ja pabuvus būdavo gera, Nijolė skleidė daug šviesos.“
Pirmadienį, 19 val., per LRT KULTŪRĄ Nijolei Gelžinytei atminti transliuojamas režisieriaus Edmundo Zubavičiaus filmas „Kambariai be durų“.