Kryžiažodžiai, keiksmažodžiai

2017-05-26 menufaktura.lt
Scena iš spektaklio „(Ne)vaikų žaidimai“. Povilo Jaro nuotrauka
Scena iš spektaklio „(Ne)vaikų žaidimai“. Povilo Jaro nuotrauka

aA

„…motina sprendžia kryžiažodžius # tėvas beria keiksmažodžius # virtualūs žmogeliukai žaidžia karą # šunys loja ant savo šeimininkų # šeimininkai dresuoja savo vaikus # pastarieji bendrauja tik su savo bendraamžiais ir bando žaisti visai nevaikiškus žaidimus… Štai tokią gana realistinę šiuolaikinės šeimos karikatūrą spektaklyje kuria režisierius Albertas Vidžiūnas ir vienas skandalingiausių lietuvių rašytojų – dramaturgas Herkus Kunčius, kurio proza pasižymi įžūlia tematika, šokiruojančiu vaizdavimu ir moralinių skrupulų laužymu.“

Šitaip Alytaus miesto teatras pristatė naują spektaklį „(Ne)vaikų žaidimai“, kurio premjera įvyko gegužės 18 d.

Toliau Alytaus miesto teatro informacijoje rašoma: „Kiekvienas iš mūsų anksčiau ar vėliau susiduria su tuo, kas kasdieninėje kalboje vadinama „ne vaikų žaidimais“. Alytaus miesto teatro atveju tai yra aštri socialinė drama, išryškinanti šiuolaikinės šeimos problemas. (Ne tik) jaunimui skirtas spektaklis savyje talpina ir tėvų-vaikų santykių, ir tarpusavio bendravimo aktualijas. Socialinis groteskas, koks skausmingas bebūtų, yra būtinas, juk bet kuris žmogus ypatingai jautriai reaguoja į aktualias girtuoklystės, abejingumo, apsileidimo, skurdo temas.

„(Ne)vaikų žaidimai“ yra ne tik hermetiškas-teatrališkas spektaklis, tai atviras diskusijų laukas apie tai, ką mes kasdien stebime, skaitome, kaip tai veikia mūsų mąstymą ir elgesį. Iš esmės statomas ne spektaklis vardan spektaklio, o tiltas, t.y. komunikacijos priemonė su žiūrovu, kad jis leistųsi į diskusiją visomis tomis temomis, kurios neišvengiamai jį supa visu savo aštrumu, aktualumu ir (ne)kūrybiškumu. Dramaturgo Herkaus Kunčiaus ir režisieriaus Alberto Vidžiūno bendras darbas tampa atsvara pasenusiai pedagogikai, kuri orientuota į žinias ir pasiekimus, o ne į kritiškos asmenybės ugdymą.

Spektaklio erdvė – daugiabutis ir aplink jį vykstantys „vaikų žaidimai“, t.y. visai nevaikiška komunikacija ar tai, kas iš jos lieka. Vieni žaidžia „karą“, kiti „gydytojus“, treti guli girti, – o po balkonu apskritai plyti kapinės, kuriose vyksta nesuprantami dalykai… Šiais atpažįstamais ir asociatyviai stipriais dėmenimis dėliojama visa spektaklio dramaturgija. Scenografiją ir kostiumus kuria Artūras Šimonis, muziką – Antanas Jasenka.

Vaidina Jonas Gaižauskas, Eglė Juškaitė, Eglė Kordiukovaitė, Vaidas Praspaliauskas, Ona Gudaitytė, Andra Kavaliauskaitė, Eugenijus Rakauskas, Vincas Vaičiulis“.

Artimiausias premjeros „(Ne)vaikų žaidimai“ vaidinimas – gegužės 30 d. 16 val. Vienos dalies spektaklis, trunkantis 1 val. 40 min., rodomas teatro mažojoje salėje.

Naujienos