Klaipėdos muzikinis: Orfėjas ir Žigaitytė

2007-07-25

aA

Būsimo spektaklio plakatas. Klaipėdos muzikinio teatro archyvas

2007 m. rugpjūčio 2 d. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia į unikalią premjerą – pirmąją išlikusią pasaulyje operą, Claudio Monteverdi „Orfeją“, sukurtą prieš 400 metų.

Muzikinis vadovas ir dirigentas Martinas Lutzas iš Vokietijos sako esąs labai laimingas, kad gali šią nuostabią operą prikelti naujam gyvenimui. Operą stato režisierius Jonas Vaitkus, tai nebe pirmas jo bendradarbiavimo su Klaipėdos muzikiniu teatru atvejis – 2001 m. jis čia sukūrė su pasisekimų rodytą Kurto Weillio ir Bertolto Brechto „Trijų grašių operą“.

„Monteverdžio „Orfejas“ – didelis iššūkis šių dienų žmogui,– sako režisierius. – Operos sukūrimo laikais muzika buvo skirta filosofams, literatams – galbūt net pats Rafaelis ja žavėjosi? Negalėčiau teigti, kad mes tapome subtilesni ir jautresni grožiui visame kame ir turbūt jau retą kurį iki ašarų sujaudintų garsu darna, žodinės raiškos subtilumai ar spalvų deriniai.

Pirmą kartą dirbame su tokia medžiaga – mes, visi teatro žmonės, grįžtame į praeitį ir mokomės, todėl ir pats sceninis sprendimas primena studiją arba mokyklą, kuri reikalauja ne tik kitokiu profesinių įgūdžių, bet ir susikaupimo, dėmesio, tylos, plataus kultūrinio akiračio, vaikiško nuoširdumo. To paties tikimės ir iš žiūrovo.“

_________________

Kaip žinome iš mito, Orfėjas nusileido į pragarą, kad išgelbėtų mylimąją Euridikę. Operos parafrazes šiandienos tikrovėje galime aptikti pačiame Klaipėdos muzikiniame teatre, kurio profsąjungos bando išgelbėti vadovę iš teatro pragaro. LR Kultūros ministerija užvakar, liepos 23 d. gavo Klaipėdos muzikinio teatro profsąjungos komiteto raštą, informuojantį, jog „teatro vadovė Audronė Žigaitytė-Nekrošienė gyvena muzikinio teatro patalpose, naudojasi jomis savo asmeniniams interesams tenkinti, nemoka nuomos bei komunalinių mokesčių“, – rašoma ministerijos informacijoje.

Kultūros ministras Jonas Jučas įsakymu sudarė komisiją pareiškime išdėstytiems faktams ištirti. Komisija jau šiandien, liepos 25 d., nuvyko į Klaipėdos Muzikinį teatrą ir tarnybinio patikrinimo metu nustatė, jog pareiškime pateikta informacija pasitvirtino.

Klaipėdos muzikinio teatro, Kultūros ministerijos, Menų faktūros inf.

Naujienos