Jaunos ir savito braižo teatro režisierės Kamilės Gudmonaitės kūryba domina ne tik teatro kritikus, masina šiuolaikinėms teatro formoms imlų žiūrovą, bet ir vis dažniau pristatoma užsienio festivaliuose. Lapkričio 17-18 d. jos režisuotas spektaklis „Keturi“ bus rodomas tarptautinio Europos jaunųjų režisierių festivalio „Fast Forward“ programoje Drezdene, Vokietijoje.
Festivalio organizatoriai atrinko aštuonis kūrinius iš šešių Europos šalių (Vokietija, Belgija, Lietuva, Portugalija, Prancūzija, Ispanija) ir siūlo pažvelgti į gyvenimo realybę per žaismingas teatro priemones ir įvairius meninius pasirinkimus. Programoje - labai skirtingi darbai, kalbantys apie aplinkos katastrofą, Europos kolonializmą, architektūrą kaip visuomenės sampratą, masių judėjimą, gyvenimą ir ligą. Festivalio metu bus bandoma atsakyti į klausimą, kaip asmuo įsivaizduoja savo paties idėją ir realybę, ir atskleisti prieštaringus pašaliečių ir sistemos santykius. Tai itin aktualios temos, kurioms kiekvienas artistas teatre bando suteikti savo kalbą.
Spektaklis „Keturi“, kurio premjera įvyko 2018 m. sausį, sukurtas naudojant ištraukas iš kultinio rusų autoriaus Viktoro Pelevino romano „Čiapajevas ir Pustota“. Režisierės Kamilės Gudmonaitės interpretacija - tai minties šuolių, ironijos ir paradoksų derinys, kuriame šiuolaikinė realybė persipina su Rytų kultūrų mitologija, o gatvės kultūra su dvasiniais apmąstymais. Trys jaunuoliai, tipiški postkomunistinių Rytų Europos priemiesčių narkotikų platintojai, bando suprasti naują pasaulio tvarką vienos iš savo haliucinogeninės kelionės metu. Jie svarsto apie tai, kas išlaiko sistemos darną. Ar jie plėšrūnai, ar viso labo grobis, atskalūnai ar klastingos lapės? Jų neapleidžia nuojauta, kad kažkas visada žaidžia su jais...
Vaidmenis atlieka trys aktoriai: Mantas Zemleckas, Gytis Laskovas ir Danas Kamarauskas. Spektaklis netruko sulaukti įvairaus amžiaus žiūrovų susidomėjimo ir netgi pelnė apibūdinimą: „dvasinis švietimas urlaganišku stiliumi“.
Kamilei Gudmonaitei jau teko pažinti festivalio „Fast Forward“ dvasią, nes prieš porą metų dalyvavo festivalio dirbtuvėse kaip jaunoji režisierė. „Užsimezgė ryšys su festivalio organizatoriais. Kai Charlotte Orti von Havranek, kuri yra atsakinga už programos sudarymą, viešėjo Lietuvoje, pamačiusi mano spektaklį „Trans trans trance“, išreiškė norą apsilankyti ir „Keturių“ premjeroje. Pamačiusi spektaklį iškart pakvietė į festivalį“, - sėkmės faktoriumi dalijosi režisierė.
Festivalyje Kamilės laukia keletas interviu ir susitikimas-diskusija su Drezdeno meno akademijos studentais.
„Tarptautiniai festivaliai šiek tiek atveria ir keičia mąstymą apie patį teatrą, išlaisvina nuo „vieno“ teatro idėjos. Matau įvairių jo tendencijų ir galiausiai suprantu, kad nėra nei gero, nei blogo teatro, o tik tas, kurį kuri iš būtinybės. Kiek tenka susidurti su jaunais, po festivalius keliaujančiais režisieriais, tematiniame lauke randu daugiau bendrumo, o ne skirtumų, lyg mūsų karta panašiai suprastų šį pasaulį. Vieną kartą per gastroles keletas jaunų režisierių iš visiškai skirtingų šalių, kultūrinės ir politinės aplinkos susitikome Berlyne, ir vos pradėję šnekėtis atradome, kad mums rūpi tokie patys dalykai. Tai žavi“, - sakė menininkė.
Spektaklis sukurtas kartu su teatru „Utopia“. Į festivalį vyksta dešimties žmonių kūrybinė komanda. Abu rodymai vyks „Labortheater“ teatre lietuvių kalba su surtitrais vokiečių ir anglų kalbomis.
Festivalis „Fast Forward“ truks keturias dienas - nuo lapkričio 15 iki 18 dienos.
Nacionalinio Kauno dramos teatro informacija