79-ąjį teatrinį sezoną Juozo Miltinio dramos teatras pasitinka ne tik paruošęs naują repertuarą, bet ir pakeitęs išvaizdą. Didžiojoje scenoje jau įsibėgėjo rekonstrukcijos darbai, pastato bokšto fasadas atnaujina savo rūbą, o teatro fojė lankytojus pasitinka žiūrovų aptarnavimo specialistai.
Darbui palengvinti - kompiuterizavimo procesai
Dar pavasario pradžioje Juozo Miltinio dramos teatre prasidėję didžiosios scenos rekonstrukcijos darbai jau įpusėjo: išmontuoti seni įrenginiai, sutvarkyta scenos viduje esanti galerijų viršutinės dalies danga, montuojamos metalinės konstrukcijos.
Rekonstrukcijos metu bus pakeisti kėlimo įrenginiai, ratas, sofitai - visi vidiniai scenos elementai. Taip pat bus keičiama visa apšvietimo, garso ir vaizdo technika. O štai salės erdvėje, kurioje žiūrovai stebi spektaklius, bus ištiesta nauja kiliminė danga, pakabinti nauji lubų šviestuvai.
Nors teatro gerbėjai didelių pokyčių gali ir nepastebėti, tačiau pasibaigus renovacijai spektaklių kokybė akivaizdžiai pagerės.
„Seniau neveikė ratas, nebuvo galima vienu metu sinchronizuotai nuleisti dešimties kėlimo įrenginių - vis dar buvo naudojamos tarybinės technologijos. Juk ir pats teatras pastatytas 1968-aisiais, dėl to viskas neatitiko šiuolaikinių spektaklių pastatymų normų. Dabar viskas taps kompiuterizuota - pakeistos vidaus technologijos leis režisieriams dirbti kur kas paprasčiau“, - sako teatro vyriausiasis inžinierius Tomas Lapinskas.
Pasak jo, daugiausiai pastangų atliekant darbus pareikalaus montavimo darbai, skriemulių kalibravimas bei trosų sujungimai.
„Jeigu nebus jokių kliūčių, tikimės, jog mechanizacijos darbai bus baigti dar iki metų pabaigos. Vėliau prasidės apšvietimo ir garso sistemos atnaujinimo darbai.“
Pokyčių poreikis
Tikimasi, jog visi darbai bus pabaigti iki 2020-ųjų pavasario, tačiau 79-ąjį sezoną salė dar nebus atverta visuomenei.
Kol kas didžiosios scenos spektaklius žiūrovai galės pamatyti Panevėžio bendruomenių rūmų, Panevėžio muzikinio teatro scenose arba gastrolių kituose miestuose metu.
Ne ką mažesnis dėmesys bus skiriamas spektakliams, vykstantiems kitose teatro erdvėse: mažojoje scenoje, Miltinio laboratorijoje bei kamerinėje erdvėje.
Akivaizdūs pokyčiai pastebimi ne vien teatro viduje, bet ir išorėje. Jau kurį laiką teatre darbuojasi ir UAB „Aruodas“. Įmonė iki rugpjūčio 31 dienos planuoja sutvarkyti pastato bokštą, nuo kurio dar gegužę buvo pradėjęs luptis apšiltinimas.
„Nieko stebėtino, jog bokštą, kurio paskutinė renovacija buvo atlikta prieš beveik dešimtį metų, paveikė įvairūs aplinkos veiksniai. Pastaruoju metu vyravo smarkūs vėjai, lietūs - dėl to ir susiklostė ši situacija“, - sako teatro vadovas Leonas Blėdis.
Netrukus reprezentatyvią išvaizdą atgausiantis teatro bokšto fasadas, L. Blėdžio teigimu, nuspręstas sutvarkyti priėmus draugišką susitarimą abiem šalims pasidalyti finansinę naštą.
Pasak teatro meno vadovo Andriaus Jevsejevo, buvo būtina keisti ir teatro fojė: ne tik darbo laiką, bet ir patį veikimo principą.
„Mano supratimu, visuomenės kultūrinėms reikmėms skirta erdvė negali būti saugoma už penkių sienų ir devynių užraktų. Kūrėjai nebeturėtų slėptis nuo žiūrovų, administracija nuo lankytojų, o bilietų pardavėjos - nuo potencialių pirkėjų.“
Atsiveriančioje teatro fojė jau panaikintas kasos langelis - vietoje jo jau veikia informacinis centras, kurio darbuotojos maloniai, akis į akį aptarnaus tiek žiūrovus, tiek teatro darbuotojus ar svečius.
Siekiant glaudesnio bendradarbiavimo su kitomis miesto kultūros įstaigomis, ilgainiui teatro fojė bus įrengta ir miestiečiams atvira skaitykla, vaikų žaidimų kampelis bei jauki, ne vien prieš renginius veikianti kavinė.
„Fojė rengsime kultūrinius, edukacinius ir visuomeninius renginius. Naujų idėjų labai laukiame ne tik iš teatro personalo, bet ir iš pačių panevėžiečių bei mūsų miesto svečių. Teatras, norėdamas likti aktualus visuomenei ir tapti dar stipresniu kultūros rinkos žaidėju, nebegali veikti mauzoliejaus principu“, - sako A. Jevsejevas.
Kviečiame užsukti ir su naujovėmis susipažinti iš arčiau - maloniai jūsų lauksime!
Juozo Miltinio dramos teatro inf.