Įtraukiančios kūrybinės patirtys rezidencijose Romoje ir Paryžiuje

2023-03-22 menufaktura.lt
Asociatyvi iliustracija: Paryžius. Nuotrauka iš organizatorių archyvo
Asociatyvi iliustracija: Paryžius. Nuotrauka iš organizatorių archyvo

aA

Nuolat kintantis, interaktyvių ir inovatyvių sprendimų ieškantis meno pasaulis skatina greitą reakciją į pokyčius. Rezidencijos - tai kūrybiniai mainai skirti plėsti menininkų, teoretikų akiratį bei viena iš galimybių, padedančių įvertinti kolegų iš užsienio darbus, užmegzti ryšius su vietos menininkais.

Pernai startavusi idėja tęsiama ir šiais metais - bendradarbiauti, susipažinti, diskutuoti. Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ (festivalį rengia VšĮ „Teatro informacijos centras“), LR kultūros atašė Italijoje ir Prancūzijoje bendradarbiaudami su Lietuvos kultūros institutu ir šiose šalyse veikiančiomis Lietuvos Respublikos ambasadomis, kviečia teikti paraiškas į rezidencijas Romoje bei Paryžiuje.

LR kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė kviesdama dalyvauti atrankoje teigia: „Aš tikiu, kad rezidencijos formatas - sąlygos be išankstinių lūkesčių - yra geriausia, kas gali nutikti atrinktam menininkui. Tačiau tikėčiausi, kad į Paryžių atvykstantis žmogus turės (vis dėlto reikalingą) konkrečią intenciją ir motyvaciją, bus atviras patirčiai, ir aktyvus išnaudoti galimybes“. Tuo metu LR kultūros atašė Italijoje Laura Gabrielaitytė-Kazulėnienė viliasi, kad „ši galimybė padės Lietuvos scenos menų profesionalams išplėsti savo darbinių kontaktų tinklą Italijoje, o užmegztos partnerystės atneš įdomių bendradarbiavimo projektų ateityje“.

Į šių metų rezidenciją Romoje kviečiami teikti paraiškas scenos menų prodiuseriai, teatrologai ir teatro kritikai, į Paryžių kviečiami teatro kūrėjai, menininkai, teatrologai. Vykti į kiekvieną miestą šiemet bus atrenkamas vienas rezidentas, jam bus suteikiamas apgyvendinimas, stipendija, padengtos kelionės išlaidos. Detalesnę informaciją, paraiškų teikimo nuorodas bei terminus galima rasti ČIA.

Praėjusių metų rezidentai, dalydamiesi patirtimi ir įspūdžiais pabrėžia, kad projektas buvo puiki galimybė užmegzti pažintis, plėtoti kūrybinį bendradarbiavimą, formuoti tvirtus tarptautinius santykius su užsienio menininkais. Pernai rezidencijoje dalyvavusi režisierė Laura Kutkaitė teigia, kad jaučiasi praplėtusi suvokiamą apie Europos teatro lauką, AAT|Artūro Areimos teatro direktorė bei prodiuserė Inga Sanakojevaitė svarsto, kad el. paštu tvirtos pažintys nebūtų užsimezgusios. O štai scenografė Ugnė Tamuliūnaitė rezidencijos metu susipažino su menininke iš Portugalijos ir dabar kartu kuria spektaklį „Sound and Fury“ Lisabonoje: „Šią galimybę dirbti tarptautinėje komandoje vertinu kaip labai naudingą etapą, atradau išties įdomių žmonių kūrybiniame teatro lauke“.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

Organizatorių informacija

Naujienos