Į „Auksinius scenos kryžius“ pretenduoja 93 scenos meno darbai

2025-02-07 menufaktura.lt
Akimirka iš „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijos. Domo Rimeikos nuotrauka
Akimirka iš „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonijos. Domo Rimeikos nuotrauka

aA

Kultūros ministerijai pateikti 93 pasiūlymai apdovanoti Profesionaliojo scenos meno premijomis už 2024 metų kūrybą. Iš šio sąrašo Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija išrinks premijų nominantus pagal atskiras kategorijas, o vėliau ir laureatus.

Jie bus apdovanojami kovo 28-ąją, Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, renginį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

Profesionaliojo scenos meno premijomis siekiama įvertinti šios srities kūrėjų, tyrėjų ir kitų meno srities darbuotojų reikšmingiausius metų darbus ir išskirtinius profesinius laimėjimus. Laureatams įteikiami atminimo ženklai „Auksiniai scenos kryžiai“, o už naujų sceninės išraiškos formų paieškas – atminimo ženklas „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Atnaujinus premijų skyrimo nuostatus, šiemet pirmą kartą bus įteikiama ne 17, o 20 premijų: 19 „Auksinių scenos kryžių“ ir „Boriso Dauguviečio auskaras“.

Šiomis premijomis gali būti apdovanojami profesionaliojo scenos meno srities kūrėjai, tyrėjai ir kiti asmenys: režisieriai, dramaturgai, scenografai, kostiumų ir grimo dailininkai, šviesų dailininkai, vaizdo menininkai, choreografai, kompozitoriai ir muzikos atlikėjai, dirigentai, aktoriai, šokėjai, baleto artistai, operos, operetės, miuziklo atlikėjai, cirko artistai, scenos meno istorikai, teoretikai, profesionaliojo scenos meno vertintojai ar kūrybinės grupės.

Profesionaliojo scenos meno premijų už 2024 m. siūlymų suvestinė.

LR Kultūros ministerijos informacija

Naujienos
  • Profesionaliojo scenos meno įstaigų projektams – daugiau kaip 3,5 mln. eurų

    Kultūros ministerija paskirstė lėšas 20-čiai profesionaliojo scenos meno įstaigų, kurios įgyvendins projektus: operos ir baleto pastatymus, dramos ir šokio spektaklius, koncertus, festivalius ir kt.

  • LNDT skelbia idėjų konkursą

    Iki kovo 21 d. menininkai kviečiami teikti paraiškas ir siūlyti idėjas, atliepiančias Lietuvos nacionalinio dramos teatro pagrindinės fojė erdvę; tai yra tvarumą skatinančio projekto STAGES rezidencija.

  • Dėl Ukrainos vardu pasivadinusių baleto trupių

    Kultūros ministerijai atsiųstame laiške nurodyta, kad viešojoje erdvėje minima trupė KYIV GRAND BALLET nėra Ukrainos atstovė, o jos repertuaras nėra Ukrainos valstybinės politikos išraiška.

  • Nacionalinis Kauno dramos teatras – Europos teatrų žemėlapyje

    Nacionalinis Kauno dramos teatras dalyvavo 19 Europos teatrų ir festivalių vienijančios teatro platformos PROSPERO NEW partnerių susitikime ir toliau plėtos tarptautines bendradarbystes.

  • Reinis Suhanovas: „Mėgstu kurti uždarus pasaulius“

    Klaipėdos dramos teatro scenoje rikiuojasi automobilinės priekabos. „Norėjau kinematografiško jausmo, nors pats ne itin mėgstu kiną. Nuo pat pradžių norėjau kelio filmo pojūčio“, – sako scenografas.

  • Kalbà – šokis, kal̃ba – šokis

    Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ tradiciniame kompozicijų vakare „Didysis metų įvykis“ skyrė dėmesį kūno kalbos įvairovei ir paskatino jauniausios kartos šokėjus stipendijomis.

  • Matilda paslaptingoje knygų karalystėje

    Scenografė Rūta Venskutė: „Miuziklo „Matilda“ scenovaizdyje skleidžiasi fantasmagoriškas pagrindinės veikėjos Matildos vidinio pasaulio atspindys“.

  • Jūratės ir Kastyčio legenda šokiu

    Pokalbis su šokėja Dominyka Markevičiūte apie spektaklį „Kur krantas“: „Spektaklis tyrinėja vienatvę išgyvenančio individo transformaciją balansuojant tarp laisvės bei suvaržymo, kūno ribotumo ir vaizduotės takumo“.