Teatro dienos žinia: teatras gyvuos

Helen Mirren 2021-03-26 menufaktura.lt
Scenos, kino ir televizijos aktorė Helen Mirren. Nuotrauka iš www.world-theatre-day.org
Scenos, kino ir televizijos aktorė Helen Mirren. Nuotrauka iš www.world-theatre-day.org

aA

Tarptautinis teatro institutas (ITI), sveikindamas su Tarptautine teatro diena, kasmet platina žinomo teatro kūrėjo mintis apie scenos kūrybą. Šiemet garbė paskelbti Tarptautinės teatro dienos žinią suteikta Jungtinės Karalystės scenos, kino ir televizijos aktorei Helen Mirren.

Tai buvo itin sudėtingas metas gyviems pasirodymams, tad daugelis menininkų, technikų bei amatininkų susidūrė su sunkumais profesijoje, kuri ir taip yra kupina nesaugumo.

Tačiau galbūt dėl to nuolat tvyrančio nesaugumo jie labiau gebėjo išgyventi šią pandemiją su sąmoju ir drąsa.

Šiomis naujomis aplinkybėmis jų vaizduotė jau persiorientavo į išradingus, įtraukius ir jaudinančius bendravimo būdus, - be abejo, didžiąja dalimi interneto dėka.

Žmonės pasakojo vieni kitiems istorijas nuo pat pradžių pradžios mūsų planetoje. Nuostabioji teatro kultūra gyvuos tiek, kiek mes čia būsime.

Kūrybinis rašytojų, dizainerių, šokėjų, dainininkų, aktorių, muzikantų, režisierių akstinas niekada nebus nuslopintas, o visai netrukus vėl suklestės su nauja energija ir nauju pasaulio, kuriame gyvename, suvokimu.

Nekantrauju!

-----

Scenos, kino ir televizijos aktorė Helen Mirren - viena žinomiausių ir labiausiai tarptautiniu mastu gerbiamų savo profesijos atstovių, įvertinta daugybe apdovanojimų už paveikius ir įvairiapusius vaidmenis, o 2003 m. pagerbta išskirtiniu Britų imperijos Damos titulu už nuopelnus teatrui.  

Savo karjerą Mirren pradėjo Kleopatros vaidmeniu Londono Nacionaliniame jaunimo teatre, vėliau prisijungė prie Karališkojo Šekspyro teatro trupės. Po ketverių įsimintinų metų pastarajame teatre, aktorė gana radikaliai pakeitė savo karjeros kryptį prisijungdama prie garsios Peterio Brooko trupės International Centre for Theatre Research (Centre de Recherche Théâtrale) ir su šios trupės spektakliais keliavo po Afriką bei Ameriką.

Vėliau Mirren sukūrė daugybę vaidmenų Londono West Endo, Karališkojo Nacionalinio teatro, Fringe ir Karališkojo Šekspyro teatrų pastatymuose bei žymiajame JAV Brodvėjaus teatre.

Tarp reikšmingiausių įvertinimų už sukurtus vaidmenis scenoje, televizijoje ir kine per ilgus metus trunkančią talentingos ir produktyvios aktorės karjerą - Oskaro statulėlė, keturios BAFTA statulėlės, trys Auksinių gaublių statulėlės, keturios Emmy statulėlės bei Tony statulėlė.

Plačiau apie Helen Mirren vaidmenis, karjerą, mokymus bei labdaringas veiklas galite sužinoti ČIA.

Iš anglų kalbos vertė Diana Gancevskaitė

Komentarai
  • Varėna, spalis, teatro trauka

    Ar įmanoma iš ministerijos į regioną „nuleisti“ festivalį ir tikėtis, kad jis bus reikalingas? Tai, kad festivalis vyksta 15 metų, kad jis yra įdomus ir stiprus, rodo, jog jis pirmiausia reikalingas Varėnos žmonėms.

  • Iš bloknoto (50)

    Apie vieną svarbiausių spalio kultūrinių įvykių – Liudo Truikio parodą „Menas yra auka Kosmoso lygsvarai“. Taip pat – spektaklį „Katė ant įkaitusio skardinio stogo“ Vilniaus mažajame teatre.

  • Trys vaizdai iš Baltijos vizualinio teatro vitrinos

    Stebiuosi estų neprisirišimu prie tradicinės dramaturgijos. Jų du spektakliai patenka į konceptualiojo teatro kategoriją, savo ansambliškumu mesdami iššūkį aktoriniam teatrui.

  • Gėlės ir žmonės: „Quanta“ ir „Requiem“

    „Quanta“ ir „Requiem“ laikosi saugaus atstumo nuo pasaulio blogio: abu kūriniai tik apmąsto, kaip paveikslėlį ar peizažą apžiūri istoriją ar istorijos galimybes, praėjusį ar gresiantį siaubą.

  • Protarpinio badavimo kultūra

    Lietuvoje festivalis gali sau leisti geriausiu atveju vieno gero kūrėjo darbą, aplipindamas jo orbitą nereikšmingais miniatiūriniais palydovais, sukuriančiais festivalio iliuziją. Ką dažnas ir daro.

  • Tulūzos bienalė ir tautų savivertė

    Lietuvos sezono Prancūzijoje kontekste svarbiausia yra tai, kad į kiekvieną kelionę turime vykti pakeltomis galvomis ir prisiminti bei parodyti, kad tai nėra recipientų žygis pas donorus.

  • Kad gyvenimas būtų tiesiog gyvenimas

    Jei kariaujančios šalies menininkams natūraliai kyla klausimai, kaip, kam ir kodėl kurti, tai tokios kūrybos vertintojai atsiduria dar keblesnėje padėtyje: kaip tokį meną analizuoti?

  • Lietuvių šokis matomas Italijoje

    Šiemet lietuvių spektakliai gausiau nei bet kada anksčiau pristatomi ne tik Prancūzijoje, bet ir Italijoje. Užsienio – italų ir lenkų – kritikai rašo apie Santarkandželo di Romanijoje matytus spektaklius „Hands up“ ir „Pas de deux“.