Rugsėjo 14 ir 15 d. Vilniaus teatro „Lėlė“ Palėpės salėje įvyks pirmoji šio sezono premjera - lėlių ir objektų spektaklis vaikams „Kaime nėra WI-FI“. Šarūno Datenio režisuotame spektaklyje pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“, per šmaikščius daiktų pokalbius, per jų diskusijas ir audringus ginčus bus prisiliesta prie vienos šeimos (tuo pačiu ir visų mūsų) istorijos bei šiandieninio vartotojiškumo temų.
Spektaklio režisierius Šarūnas Datenis vartotojiškumo temos ėmėsi jau antrą kartą: ši problema režisieriui itin rūpėjo ir praėjusį sezoną, statant spektaklį pagal Carlo Collodi pasaką „Pinokis“: „Nemanau, kad šiais spektakliais ką nors pakeisiu. Tas vartojimo ratas per daug įsisukęs. Aš ir pats, mano telefonui per porą metų pradėjus lėtėti, tiesiog nusiperku naują... Šį kartą tenoriu priminti, kad galima dar kartą panaudoti nereikalingus daiktus kitaip“, - teigia režisierius, labiausiai akcentuodamas bendravimo šeimoje svarbą, - „Mūsų spektaklyje daiktai pradeda šnekėti ir pasakoti mergaitei savo istorijas - jie ją sudomina ir su ja susidraugauja. Iš tikrųjų tai yra tėvų užduotis. Tėvai turėtų aprodyti vaikams senus namus ir daiktus bei apie juos papasakoti.“
„Kaime nėra WI-FI“ - šmaikštus, stebuklinis pasakojimas, kuriame matome besikeičiantį vaiko požiūrį į jį supantį pasaulį: „Kas gali nutikti šiuolaikiniam vaikui likus kaime be interneto? Koks pasaulis gali atsiverti ir ką papasakoti? Ar tikrai šeimos istorija yra tik nuobodi?“, - kelia klausimus dramaturgė, spektaklio inscenizacijos autorė Teklė Kavtaradzė (praėjusiais metais jau bendradarbiavusi su Š. Dateniu kuriant spektaklį „Pinokis“) ir atskleidžia dalį šio kūrinio siužeto: „Kaime nėra WI-FI“ - istorija apie 9 metų Oną, kuri patenka į fantastinį gyvų daiktų pasaulį, kurie papasakoja negirdėtas šeimos narių istorijas ir nupiešia mergaitei naujus ir netikėtus šeimos narių portretus.“
Beje, literatūros žinovus reikia įspėti, kad pirminis spektaklio inspiracijos šaltinis - Danguolės Kandrotienės knyga, 2013 m. pelniusi geriausios metų vaikų ir paauglių knygos titulą, spektaklyje smarkiai pasikeitė: knygos siužetas, jos idėjos ir netgi patys veikėjai - vis dar kalbantys daiktai - pakito bandant literatūrišką, nors savo sumanymu ir labai lėlišką turinį pritaikyti teatrui. „Man ši istorija - fantazijos žaidimas, prakalbinant daiktus. Svarstant - ką jie kalbėtų, jei galėtų kalbėti? Ką pasakotų? Ir ar daiktai tikrai tampa nereikalingais? Šito spektaklio širdis - šeimos pažinimo svarbos tema. Visi esame vienos bendros istorijos dalis. Tikiu, kad kuo geriau ją pažįstame, tuo geriau pažįstame save“, - teigia dramaturgė.
„Kaime nėra WI-FI“, kaip ir kitus savo spektaklius, Š. Datenis kūrė su nuolatiniais savo bendražygiais - dailininku Antanu Dubra bei kompozitoriumi Vytautu Leistrumu. Pasak spektaklio muziką kūrusio V. Leistrumo: „Šiame spektaklyje, kaip ir visuomet, man svarbiausia, kad muzika padėtų spektaklio veiksmui, taip pat atkreiptų dėmesį į mintis ir aplinkybes, kurias su režisieriumi norime akcentuoti. Prie šito spektaklio dirbti buvo labai smagu, nes su Šarūnu leidom sau (kaip, beje, dažniausiai ir būna) muzikai turėti daug humoro - kūrėme dainas, kvailiojome bei ironizavome populiarius žanrus. Juk personažai - daiktai, o daiktų pasaulyje viskas skamba kiek kitaip.“
Pagrindinį, 9 metų mergaitės Onos, atstovaujančios šiuolaikinei jaunajai kartai vaidmenį atlieka Indrė Storpirštienė. Kalbančius daiktus valdo ir prakalbina aktoriai Imantas Precas, Karolis Algimantas Butvidas, Irmantas Jankaitis, Lijana Muštašvili. Spektaklio šviesų dailininkas - Vytautas Novickas, vaizdo projekcijų autorius - Tomas Jokūbonis, choreografė - Sigita Mikalauskaitė.
Spektaklio „Kaime nėra WI-FI“ premjera įvyks rugsėjo 14 ir 15 d. 14 val.
Vilniaus teatro „Lėlė“ informacija