Šokio ir muzikos harmonija spektaklyje „Metų laikai”

2021-08-17 menufaktura.lt
Akimirka iš šokio spektaklio „Metų laikai“, choreografė Agnija Šeiko (Šeiko šokio teatras, 2017). Eglės Sabaliauskaitės nuotrauka
Akimirka iš šokio spektaklio „Metų laikai“, choreografė Agnija Šeiko (Šeiko šokio teatras, 2017). Eglės Sabaliauskaitės nuotrauka

aA

Profesionalųjį šiuolaikinį šokį pristatantis projektas „PROmetėjas“ kelionę Kauno regione pradeda jau šią savaitę. Programoje - įvairūs spektakliai, meno rezidencijos, edukacijos. Pirmasis spektaklis lankytojus kviečia atvykti į Birštono kultūros centrą - kur bus galima nemokamai gėrėtis Šeiko šokio teatro šokio ir muzikos spektakliu „Metų laikai“.

Projekto „PROmetėjas“ organizatoriai ir dalyviai siekia mažinti atskirtį tarp didžiųjų Lietuvos miestų ir nuo jų nutolusių vietovių. „Labai svarbu patirti įvairovę, ypač gyvenant atokiau nuo didžiųjų miestų“, - pabrėžia choreografė Agnija Šeiko, pridurdama, jog didelę dalį Šeiko šokio teatro programos sudaro gastrolės Lietuvoje. Nors, pasak kūrėjos, jų spektakliai neturi konkretaus moralo ar žinutės - juose kalbama apie tai, kas liečia mus visus bei yra labai svarbu, gal net nepatogu: „Daug kas miglotai supranta šiuolaikinį šokį. Galvoja, kad „nesupras“. Norime išsklaidyti šiuos stereotipus ir pakviesti spektakliuose būti atvirais, interpretuoti. Laukiame kiekvieno smalsaus žiūrovo“.

Spektaklis „Metų laikai“ - tai keturių šokėjų atliekamas spektaklis, skambant gyvai violončelių muzikai. Metų laikus ir stichijas įkūnija savo srityje unikalūs, itin skirtingos išraiškos ir plastikos atlikėjai: aristokratiškoji balerina Beata Molytė, teatro šamanu vadinamas Benas Šarka, aktorius mimas Aleksas Mažonas ir vienas stipriausių savo kartos šiuolaikinio šokio šokėjų Marius Pinigis. Kurdama spektaklį choreografė Agnija Šeiko ne tik meistriškai sustygavo šių atlikėjų bendradarbiavimą scenoje, tačiau ir suteikė kiekvienam pakankamai saviraiškos laisvės, taip įgalinant pasireikšti kiekvieno asmenybei, patirčiai, stipriausiam vaidmens įkūnijimui. Gyva muzika spektaklį pripildo Klaipėdos violončelių kvartetas, atlikdamas Antonio Vivaldi „Keturi metų laikai“ aranžuotę. Spektaklio kūrybinė grupė pelnė „Padėkos kaukės“ nominaciją.

Šokėjas Marius Pinigis, pasirodysiantis spektaklyje „Metų laikai“, dalyvauja projekte „PROmetėjas“ ir kaip rezidentas. Rugsėjo-spalio mėnesiais Jiezne ir Domeikavoje jis ves kūrybines dirbtuves. Menininkas, šokėjas, pedagogas M. Pinigis šiuolaikinį šokį apibūdina kaip kūrybišką būdą kūno kalba išreikšti mintis, vaizduotę, jausmus ir emocijas. „Šiuolaikinis šokis ir apskritai šokis gali būti nukreiptas kažkam - jį stebinčiai auditorijai, bet taip pat jis gali būti ir savirealizacijos, geresnio savęs suvokimo, pajautimo, išsilaisvinimo priemone, kasdiene kūrybiška judėjimo kūnu praktika. Mano manymu, mes, kaip būtybės, gebančios reflektuoti ir suvokti išorinį pasaulį, per mažai laiko skiriame savęs, savo kūno pajautimui. Tikiu, kad šiuolaikinis šokis ir šokis apskritai gali ženkliai padėti kiekvienam, norinčiam išlaisvinti, išjudinti savo kūną, labiau pasitikėti savimi, būti drąsesniam ir neabejotinai kūrybiškiau žvelgti į mus supančią kasdienybę, kuri neretai virsta rutina“, - teigia šokėjas.

Spektaklis „Metų laikai“ vyks viename iš projektą „PROmetėjas“ organizuojančių kultūros centrų - Birštono kultūros centre. „Organizuodami profesionalaus meno renginius Birštone, siekiame geriau parodyti mažiau, tačiau tą, kas būtų aktualu ir įdomu, o provincialumą kiek galima pastumti į šoną. Deimantai nebūna dideli, bet maži ir labai vertingi“, - teigia kurorto kultūros centro direktorius Zigmantas Vileikis, su deimantais palygindamas spektaklio šokėjus ir muzikantus bei patį Birštono miestą. Būtent kūrinį „Metų laikai“ išrinkęs rodyti Birštone, organizatorius skatina mieste gerinti sveikatą ne tik fiziškai, bet ir pasineriant į meno programą. Jos pasirinkimas kultūros centro repertuare platus ir atsakingai parinktas.

Spektaklis „Metų laikai“ bus rodomas Birštono kultūros centre, rugpjūčio 20 dieną, 19 val., renginys nemokamas. Šis spektaklis - tai projekto „PROmetėjas“ programos dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto „PROmetėjas“ organizatorių informacija

Anonsai