Šiuolaikinio šokio menas - įvairialypė ir savyje naujas galimybes slepianti meno forma. Siekiant parodyti ir pritaikyti šiuolaikinio šokio naudą, birželio 19, 21 ir 23 dienomis, Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) vykdys nemokamas nuotolines metodines ir praktines paskaitas, skirtas pradinių ir pagrindinių mokyklų menų mokytojams iš visos Lietuvos.
Paskaitų apie šiuolaikinį šokį siekis yra atverti naujas šiuolaikinio šokio meno suvokimo bei patyrimo galimybes, įvairiais požiūriais pristatyti šią meno rūšį ir jos pritaikymo būdus metodinėje ir praktinėje mokytojų dėstomoje mokyklinėje medžiagoje. Šias paskaitas ves ŠŠA narės: choreografė, socialinių mokslų daktarė Birutė Banevičiūtė, šokio menininkė ir dėstytoja Liza Baliasnaja bei šokio kino doktorantė Greta Grinevičiūtė.
Birutė Banevičiūtė pristatys paskaitą apie šiuolaikinio šokio kūrybos procesus ir jų pritaikymą ugdymo procese. Paskaitoje bus kalbama apie pagrindinius šiuolaikinio šokio kūrybos principus, kuriuos menų mokytojai galėtų taikyti savo pamokose ir skatinti mokinius kurti šokį ar mąstyti pasitelkiant šokio meną. Taip pat bus pristatomi keletas užsienio (Martha Graham, Merceʼas Cunninghamas, Trisha Brown) ir Lietuvos choreografų (Agnija Šeiko, Vytis Jankauskas) darbų, atskleidžiančių šokio kūrybos įvairovę.
„Supažindinsiu su šiuolaikinio šokio kūrybos procesais ir mano sukurta kūrybinio šokio ugdymo metodika, kuri įgalina mokinius be išankstinių šokio žinių kurti šokį. Paskaitoje mokytojai įgis žinių kaip galima pritaikyti šiuolaikinio šokio kūrybos procesus ir principus įvairaus amžiaus mokinių meninio ugdymo procese, ugdant jų kultūrines, kūrybines ir komunikavimo kompetencijas“, - apie savo paskaitos turinį pasakoja dr. Birutė Banevičiūtė.
Kita ŠŠA narė - Liza Baliasnaja - pristatys paskaitą apie choreografines praktikas, naudojamas vizualiuosiuose menuose. Lizos paskaitoje bus atkreipiamas dėmesys į šokio menininkus, kurie savo praktikoje nusprendė pasitraukti iš teatro ir priartėti prie vizualiųjų menų, rodydami savo darbus vizualaus meno erdvėse. Bus aptariami tokie kultiniai šokėjai kaip Trisha Brown, Tino Sehgalas, Maria Hassabi ir kt., bei tai, kokias naujoves vizualiajame mene aktyvūs šokio menininkai įnešė į šokio praktikas.
„Šia paskaita norėčiau paskatinti edukatorius galvoti plačiau apie tai, kas yra šokis, kur ir kaip šokis gali būti rodomas, matomas ir suvokiamas, bei kaip jis gali būti panaudojamas mokyklinėje programoje“, - sako Liza Baliasnaja.
Choreografijos ir kinematografijos jungtį bei kūrybinių prieigų plėtrą pristatys Greta Grinevičiūtė. „Paskaitoje papasakosiu apie šokio kino formaciją. Taip pat kalbėsime apie skirtingas kūrybines prieigas bei skirtingas praktikas, užduotis joms plėtoti“, - pasakoja Greta.
Choreografė ir šokio kino doktorantė paskaitoje dalinsis šių šokio kūrėjų darbų payzdžiais: Loydo Newsono, Mayos Derren, Wimo Wenderso ir kt. Be to, Greta papasakos kaip šokio pamokose galima įtraukti telefonų kameras bei taip iš jų išpešti nemenką naudą - praplėsti kūrybinį ir choreografinį mąstymą.
Paskaitų tvarkaraštis:
Birželio 19 dieną 15.00 val. „Šiuolaikinio šokio kūrybos procesai ir jų pritaikymas ugdymo procese“ choreografė ir socialinių mokslų daktarė Birutė Banevičiūtė
Birželio 22 dieną 15.00 val. „Choreografinės praktikos vizualiųjų menų kontekste“ šokio menininkė ir LMTA dėstytoja Liza Baliasnaja
Birželio 23 dieną 15.00 val. „Choreografija + kinematografija - kūrybinių prieigų plėtra“ choreografė ir LMTA šokio kino doktorantė Greta Grinevičiūtė
Kiekvienos paskaitos trukmė - 1,5 val. Registruotis į nemokamas paskaitas galima čia.
ŠŠA informacija