Jeigu dar niekada nebuvote ir nedalyvavote netradicinio teatro pasirodyme, teatro festivalio „Namas Nr. 2“ organizatoriai birželio 15-16 dieną kviečia šią klaidą ištaisyti. Festivalį atidarys suomių kolektyvas „Center Of Everything“ teatriniu emociniu užtaisu, intriguojančiu pavadinimu „Pojūčių kokteilių baras“.
Režisieriaus Samio Henriko Haapalos pasirodymas idealiai tinka tiems, kas dar niekada nėra buvę įtraukiančio teatro pasirodyme ir nežino, ar tikrai jam toks teatras patiks. Tai 20 koncentruotų minučių, kurių metu aktoriai iš Jūsų pasirinktų ingredientų jums asmeniškai sukurs vaidinimą, t. y. suplaks pojūčių kokteilį.
„Pojūčių kokteilių baro“ pasirodymas bus pritaikytas festivalio erdvei - vienai seniausių buvusių Kauno medinių mokyklų ir visuomenės aktualijoms. Atvykę suomiai kauniečiams sukurs vos 100 individualių teatro kokteilių. Žiūrovai galės išsirinkti jiems patinkantį kokteilį iš meniu arba susidaryti savo asmeninį receptą iš norimų ingredientų.
S. H. Haapala - beveik 20 metų dirba prodiuseriu, režisieriumi ir atlikėju Suomijoje, šiuo metu yra teatro „Center Of Everything“ meno vadovas. Didžiausią dėmesį skiria galimybei susieti meną su mokslu ir technologijomis.
Kaip ir kada gimė idėja sukurti „Pojūčių kokteilių baro” pasirodymą?
Pojūčių kokteilių baro“ spektaklio idėja gimė per vieną iš įtraukiančio teatro pasirodymų „Turku - Europos kultūros sostinė 2011“ programos dalyje. Sakyčiau, kad tai bendras kūrybinis darbas, o ne vienam žmogui gimusi mintis. Norėjome triukšmingo ir įtraukiančio pasirodymo, kuris galėtų atidaryti „Patirčių parko Turku 2011“ programą, klubo koncepcija labai tiko.
Koks kokteilis pasirodymo metu buvo pats netikėčiausias?
Festivalyje „Flow“ Helsinkyje žiūrovams sukūrėme 250 pojūčių kokteilių. Bendras pasirodymo laikas truko ilgiau nei 13 valandų. Vienas juokingiausių ir įsimintiniausių momentų nutiko būtent šio festivalio metu. Vieną dalyvių nuvedžiau į specialią palapinę trumpo poilsio, nes jis kaip ingredientą pasirinko relaksaciją. Pats buvau toks pavargęs, jog šį dalyvį pamiršau ir išėjau vaidinti kito kokteilio. Paliktąjį prisiminiau tik po geros valandos, kuomet buvo užsakytas panašus kokteilis - apsilankyti poilsio palapinėje. Kai atėjome kartu su nauju žiūrovu, paliktasis žiūrovas saldžiai miegojo.
Ką turėtų žinoti žiūrovai prieš ateidami į spektaklį? Ar jam reikia specialaus pasirengimo?
Žiūrovas neturi nieko žinoti ar specialiai ruoštis. Pasirodymas sukurtas taip, kad juo gera mėgautis, jeigu neturi jokių išankstinių lūkesčių. Jeigu vis tiek kankina nežinia ir norite bent šį tą žinoti apie pasirodymą, tuomet siūlau iš anksto pasvarstyti, kokio kokteilio norėsite: lengvo ir atpalaiduojančio, ar šiek tiek stipresnio ir intensyvesnio.
Kodėl Jus traukia alternatyvus teatras?
Teatras turėtų būti erdvė nuolatiniam kūrimui ir vystymuisi visais aspektais - ne viena forma. Jei laikomės vienos formos, apribojame meno galimybes. Kalbant apie normas, viena forma taip pat rodo hegemonijos pasaulį. Noriu pasipriešinti hegemonijai ir siekti įvairiapusiškumo, ar kalba eitų apie meno formas, ar jūsų tapatybę, lytį, seksualumą, etninę kilmę.
Šiemet festivalio programą sudaro ne tik spektakliai ir pasirodymai, bet ir edukacinės veiklos. Organizatoriai kviečia susipažinti ir prisijaukinti įtraukiantį teatrą, kuriame reikia pasikliauti savo pojūčiais, būti atviriems ir smalsiems: įsitraukti kartu į čia ir dabar vykstantį kūrybinį procesą.
Festivalis vyks istoriniame pastate, kurio statybą 1903-1904 m. finansavo žydas Leiba M. Markusas. Jame veikė 2-asis Kauno tvirtovės pėstininkų pulkas, vėliau buvo įsikūrusios įvairios Lietuvos kariuomenės įstaigos. Nuo 1935 m. pastate ėmė veikti 28-oji Kauno miesto pradinė mokykla.
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.
Daugiau informacijos apie festivalį www.namaskurt.lt