Paskutinė savaitė, kai galite aplankyti „Tech Arts“ galerijoje vykstančią 14-ąją Baltijos trienalę lydinčią grupinę parodą - „Bekūnis autoritetas“. Paroda kviečia kitu žvilgsniu pažvelgti į tolimą bei netolimą istoriją, kolektyvinę atmintį ir autoriteto sąvoką.
Jau šį šeštadienį, liepos 3-ąją, vyks parodos uždarymo vakaras. Nuo 16 val. Net šeši Rupert Alternatyvios edukacijos programos dalyviai Austėja Masliukaitė, Bea Xu, Emma Bang, George Finlay Ramsay, Linas Gabrielaitis, Valerie Tee Lee ir Virginia Russolo surengs trumpus, parodos įkvėptus performansus. Nuo 17 val. taip pat vyks paskutinė parodos ekskursija vedama parodos koordinatorės Guodos Šulskytės.
„Bekūnis autoritetas“ lankytojams bus atviras iki liepos 4 dienos (darbo laikas: ketvirtadieniais 15-20 val., penktadieniais 15-20 val., šeštadieniais 12-18 val., sekmadieniais 12-18 val.) galerijoje „Tech Arts“ (Vaidilutės g. 79, Vilnius). Įėjimas į parodą nemokamas, iš vidinio kiemelio pusės. Į parodos vietą taip pat kursuoja nemokamas Baltijos trienalės autobusas, daugiau apie tai skaitykite ČIA.
Parodoje išvysite Vidurio ir Rytų Europos regionuose sukurtus, tarptautiniuose meno vandenyse žinomų ir dar nepakankamai Lietuvoje įvertintų kūrėjų darbus, tarp jų: vienos Lietuvos abstrakčiojo meno pradininkių Jutos Čeičytės (Lietuva); 56-ojoje Venecijos meno bienalėje savo šaliai Kosovui atstovavusios Flakos Haliti (Kosovas / Vokietija); lenkų meno scenoje dėl savo ryžtingos politinės pozicijos enfant terrible vadinamo Karolio Radziszewskio (Lenkija), tarptautinio kūrėjų Rachel McIntosh (JAV / Suomija), Jaakko Pallasvuo (Suomija), Mišos Skalskio (Lietuva), Stepheno Webbo (JAV / Suomija) kolektyvo, Lietuvos fotomenininko Virgilijaus Šontos (Lietuva), videomenininkų dueto Žilvino Dobilo ir Jono Zagorsko (Lietuva), kūrinius.
Kiekvienas jų savaip svarsto nuolatinį, bet ne visiškai nuspėjamą santykį tarp šio regiono meno istorijų ir platesnių geopolitinių bei sociopolitinių procesų bei siūlo alternatyvius pasakojimus apie istorinius procesus bei čionykščius socialinius santykius.
Parodos kūrėjų darbų keliamus klausimus pratęs ir Rupert Alternatyvios edukacijos programos dalyviai, trumpuose 15 minučių performansuose lankytojus įtrauksiantys į „bekūnio autoriteto“ paieškas kiekvieno iš mūsų kasdienėse veiklose.
Kviečiame sekti renginio naujienas Facebook paskyroje.
Kviečiame registruotis ekskursijai.
Parodą įgyvendina „Tech Arts“, bendradarbiaudami su meno, rezidencijų ir edukacijų centru „Rupert“.
Paroda pristatoma kartu su 14-ąja Baltijos trienale (Šiuolaikinio meno centras, „Atletika“, „Autarkia“, „Editorial“, „Swallow“).
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaurės šalių taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, „Tech Zity“.
„Rupert“ informacija