Lygiai 20 metų - tiek laiko gyvuoja režisieriaus Oskaro Koršunovo kartu su bendraminčiais įkurtas nepriklausomas OKT teatras, išaugęs į vieną produktyviausių repertuarinių teatrų Lietuvoje ir geidžiamiausių vardų elitinių Europos festivalių programose. Jau kitą savaitę prasideda festivalis, skirtas būtent OKT teatro fenomeno 20-mečiui. Jį atidarys vienas naujausių O. Koršunovo spektaklių „Žmogus iš Podolsko“ pagal Dmitrijaus Danilovo pjesę. Spektaklis įvyks liepos 16 d. Vilniaus universiteto didžiajame kieme. Vasarą džiuginęs žiūrovus spektakliais po atviru dangumi, rudenį festivalis persikels į uždaras scenas Vilniuje ir kituose miestuose.
Beveik milijonas spektakliuose apsilankiusių žiūrovų Lietuvoje, per 50 premjerų, kurių dalis tapo legendomis, beveik 200 vaidinusių įvairių kartų aktorių, gastrolės penkiuose pasaulio žemynuose, daugiau kaip 150 skirtingų pasaulinių festivalių, aštuoni kartai Avinjono festivalyje, trys kartai Venecijos bienalėje ir prestižiškiausiu laikomas Naujosios teatro realybės prizas - tokiais faktais pažymėtą 20-metį mini OKT / Vilniaus miesto teatras.
„OKT reiškinys atsirado be jokių išorinių, valstybinių ar kitokių iniciatyvų, iškilo be jokių finansinių investicijų tuo metu, kai Lietuvoje apskritai dar nebuvo jokių sąlygų gyvuoti tokiems organizmams. OKT niekieno neprašytas užaugo darže kaip piktžolė, tačiau tą daržą papuošė. 20-mečio festivalio metu vyks daugybė susitikimų ir pokalbių su šį teatrą kūrusiais žmonėmis: aktoriais, režisieriais, dramaturgais, choreografais, scenografais, kritikais ir žiūrovais. Festivalyje rodysime tiek pačius naujausius spektaklius, tiek tokius, kaip „Meistras ir Margarita“, „Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, rodomus kone tiek, kiek gyvuoja teatras“, - pasakoja O. Koršunovas.
Šie metai tiek OKT / Vilniaus miesto teatrui, tiek apskritai scenos menų organizacijoms - visiškai kitokie nei įprastai. COVID-19 pandemija dar kovo mėnesį uždarė teatrų sales ir tik dabar pamažu jas atveria. Vasaros metu scenos menai keliasi į atviras erdves. Ne išimtis ir OKT 20-mečio festivalis, vasaros mėnesiais vykstantis trijose atvirose scenose - Vilniaus universiteto didžiajame kieme, Chodkevičių rūmų kieme ir Menų spaustuvės kieme.
„Džiaugiuosi, jog teatras keliasi į gražiausius ir didžiausius Vilniaus kiemus, kur jau vasarą galėsime pradėti švęsti OKT teatro 20-ies veiklos metų jubiliejų. Mums ši sukaktis labai svarbi, todėl labai vertiname suteiktą galimybę ją paminėti su žiūrovais“, - netradicine festivalio pradžia džiaugiasi O. Koršunovas.
OKT / Vilniaus miesto teatro spektakliai Vilniaus universiteto didžiajame ir Chodkevičių rūmų kiemuose - Vasaros sezono renginių ciklo dalis. Šį ciklą remia Vilniaus miesto savivaldybė, padedanti įrengti scenas su aukščiausio lygio garso ir apšvietimo įranga, taip suteikdama galimybę pagrindinėms Lietuvos klasikinio ir šiuolaikinio scenos meno organizacijoms pradėti savo veiklą.
„Kultūra ir menas yra mūsų sielos atgaiva ir emocinė pagalba bet kokių negandų metu. Po sudėtingo ir dramatiško laikotarpio, kai meno renginiai buvo sustabdyti ilgam laikui, Vilnius stengiasi padėti šiam nukentėjusiam kultūros sektoriui kuo skubiau įkvėpti gyvybės. Suprantame, kaip svarbu palaikyti tokias iniciatyvas, ir tikime, kad Vasaros sezonas vilniečiams ir sostinės svečiams pasiūlys pasidžiaugti įdomiais, inovatyviais, abejingų nepaliekančiais sceninio meno ir klasikinės muzikos kūriniais“, - sako Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.
Spektakliui „Žmogus iš Podolsko“ teko garbė atidaryti festivalį. Pagal tikra bomba Rusijoje tapusią D. Danilovo pjesę pastatytas O. Koršunovo spektaklis - jau liepos 16 d. Vilniaus universiteto didžiajame kieme ir rugpjūčio 31 d. Chodkevičių rūmų kieme. Spektaklyje vaidina Marius Repšys, Šarūnas Zenkevičius, Giedrė Mockeliūnaitė ir kiti.
Liepos 17 d. O. Koršunovas ir jo aktoriai Vilniaus universiteto didžiojo kiemo sceną užleis režisieriui Kirilui Glušajevui ir būriui talentingiausių Lietuvos aktorių. Spektaklyje „Terapijos“ pagal Birutės Kapustinskaitės pjesę - nesumeluotos onkologinės ligos paliestų moterų istorijos ir uždaras jų gyvenimas ligoninės koridoriuose, į kurį galima patekti ne kiekvienam, bet patekus - norisi ir verkti, ir juoktis iki ašarų. Scenoje - Nelė Savičenko, Aldona Vilutytė, Viktorija Kuodytė, Rasa Samuolytė ir kitos aktorės.
Liepos 19 d. - kone visą pasaulį apkeliavęs Williamo Shakespeare´o „Hamletas“ Vilniaus universiteto didžiajame kieme. Pasak O. Koršunovo, tai pats asmeniškiausias jo spektaklis, brandintas ilgą laiką. „Hamleto“ aktoriams pasirodymas po atviru dangumi - ne naujiena. Jie jau yra vaidinę Trakų pilies ir Valdovų rūmų kiemuose.
Į sceną po atviru dangumi sugrįžta kultinės „Vestuvės“, pakerėjusios publiką tiek Briuselio nacionalinio teatro didžiojoje, tiek Rietavo kultūros centro scenoje. „Vestuvių“ aktoriai, pirmieji „pasimatavę“ Vilnaus universiteto didžiojo kiemo sceną, į ją sugrįžta liepos 20 d. Spektaklis taip pat bus rodomas rugsėjo 2 d. Chodkevičių rūmų kieme.
„Įstabioji ir graudžioji Romeo ir Džuljetos istorija“, sukurta pagal Williamo Shakespeare´o tragediją - vienas pirmųjų OKT spektaklių, pradėjęs šio teatro fenomeną ir skaičiuojantis jau antrąją aktorių kartą. Gytį Ivanauską, Giedrių Savicką, Rasą Samuolytę, Darių Gumauską, Dainių Kazlauską pakeitė Laurynas Jurgelis, Agnieška Ravdo, Kęstutis Cicėnas, Marius Repšys. Įstabi ir graudi Romeo ir Džuljetos meilės istorija - rugpjūčio 2-3 d. Vilniaus universiteto didžiajame kieme.
Atviros scenos iššūkis laukia ir „Dugne“ aktorių. Šiam spektakliui pasirinktas kamerinis Menų spaustuvės kiemas. Atsakymų į klausimą „Kas yra žmogus?“ aktoriai Dainius Gavenonis, Giedrius Savickas, Nelė Savičenko, Rasa Samuolytė ir kiti ieškos rugpjūčio 20 d.
„Žuvėdros“ aktoriams jau yra tekę vaidinti po atviru dangumi. Tai įvyko saulėtoje Ispanijoje, istoriniame amfiteatre kalno papėdėje. Šį kartą amfiteatrą Ribadavijos miestelyje keičia Chodkevičių rūmų kiemas Vilniuje. Akistata su aktoriais Martynu Nedzinsku, Agnieška Ravdo, Nele Savičenko, Dainiumi Gavenoniu ir kitais - jau rugpjūčio 29 d.
Rudenį OKT 20-mečio festivalis persikels į uždaras scenas ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Žiūrovai bus kviečiami ne tik į spektaklius - jų taip pat lauks istorinių OKT / Vilniaus miesto teatro spektaklių vaizdo peržiūros, spektaklių aptarimai su kūrėjais, susitikimai ir diskusijos. Vienas svarbiausių festivalio susitikimų programos renginių - knygos „OKT. 100 faktų“ pristatymas.