Lapkričio mėnesį MMLAB erdvė virsta kūrybinio iššūkio menininkams aikštele. Čia bus įgyvendinami menininkų komandų, įsigilinusių į mokslo temas, eksperimentai. Jiems keliama sąlyga - dirbančios grupės nariai negalės susitikti ir komunikuos tik MMLAB erdvėje paliktomis žinutėmis.
„Meno ir mokslo laboratorijos“ komanda nuotykiui ruoštis pradėjo dar pavasarį. Santaros klinikų gydytoja Loriana Kilaitė su pirmąja eksperimento komanda šį laiką dalijosi savo žiniomis apie genų inžineriją, o antrajai menininkų komandai į neuromokslus gilintis padėjo Kembridžo universiteto doktorantė Nemira Žilinskaitė. Būtent šios dvi nagrinėtos temos ir atsispindės MMLAB erdvę laikinai perimančių komandų kūryboje.
Menininkai dvi savaites galės laisvai keisti jiems patikėtą erdvę ir joje esančius objektus, tačiau kūrėjams keliamos neįprastos darbo sąlygos: per eksperimento laiką kiekvienas komandos narys individualiai ar su keliais bendražygiais į erdvę turi atvykti bent tris kartus, dokumentuoti kūrybinį procesą ir palikti nuorodas ar reikalingas žinutes vėliau ateisiantiems komandos nariams. Vis dėlto visa komanda kartu negalės susiburti - tik pabaigę pristatyti menines inspiracijas pagal išklausytą paskaitų ciklą, praėjus šešioms dienoms nuo projekto pradžios, visi autoriai į erdvę atvyks kartu. Toks kūrybinis principas „Meno ir mokslo laboratorijoje“ įgyvendinamas pirmą kartą.
Nuo lapkričio 9 iki 13 dienos genų inžinerijos tema erdvėje bus analizuojama aktorių Severinos Špakovskos, Simono Dovidausko, Mato Dirginčiaus, Lauryno Jurgelio ir choreografės, šokėjos Gretos Grinevičiūtės. Nuo lapkričio 15 iki 20 dienos MMLAB erdvę Vokiečių gatvėje perims į neuromokslus besigilinusi komanda: kompozitorius Andrius Šiurys ir aktorės Eglė Valadkevičiūtė, Julija Šatkauskaitė, Marija Petravičiūtė, Jovita Jankelaitytė.
Visą eksperimento laiką virsmus MMLAB erdvėje stebėti galės „Meno ir mokslo laboratorijos“ Facebook paskyros sekėjai. Vilniečiai ir miesto svečiai lapkritį kviečiami aplankyti MMLAB erdvę, įsikūrusią Vokiečių g. 13A, ir kūrybinius menininkų impulsus pamatyti savo akimis.
MMLAB informacija