Menų spaustuvės šokio matematika „3+1=3”

2008-10-17
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka

aA

Spalio 21 d. 19 val. Menų spaustuvėje vyks trijų šokėjų ir vieno muzikanto spektaklis „Trimatrix. Trys judėjimai“. Pabrėždami skaičių magiją, rengėjai skelbia akciją „3+1=3”: atėję į spektaklį keturiese, žiūrovai mokės tik už tris bilietus, o ketvirtąjį gaus nemokamai.

Spektaklio autoriai – choreografė ir šokėja Loreta Juodkaitė, kurios darbai paprastai pulsuoja nežabota energija, bei muzikantas perkusininkas Tomas Dobrovolskis, įspūdingai grojantis scenoje gyvai savo paties išrastais instrumentais. Į spektaklį jie pasikvietė ir du baleto šokėjus, Igorį Zaripovą ir Andrių Žužžalkiną. „Trimatrix“ – tai neįprastos formos spektaklis, kuriame atsiskleidžia skaičiaus trys magija: kompozitorius Tomas Dobrovolskis kuria trimis polimetrinėmis linijomis paremtą muziką, kurios atspindys – Loros Juodkaitė sukurta choreografija trims skirtingomis kryptimis judantiems kūnams.

Vanduo, ledas ir garai, – kiekvieną šių būvių įkūnija skirtingas šokėjas, judėdamas plastiškai ar šuoliais, kampuotai ar takiai, švelniai ar aštriai. Pliūpsniais besiliejantis scenoje gyvai kuriamas ritmas tarsi sudaro atsvarą simetrija pažabotam šokiui, kuris Loros Juodkaitės spektakliuose vis kitoks.

Pastaruoju metu bene daugiausiai užsienio šalių scenų aplankanti Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėja, apdovanota prestižiniu „Auksiniu scenos kryžiumi“ už debiutą spektaklyje „Salamandros sapnas. Paveikslas“, Lora Juodkaitė šį spektaklį Lietuvoje rodys vos trečią kartą. Praeitais metais „Trimatrix“ kūrėjai buvo pakviesti pristatyti spektaklį svarbiausioje Jungtinės Karalystės šiuolaikinio šokio scenoje – Londono „The Place“. Šiuo metu Lora Juodkaitė intensyviai dirba ties naujuoju savo spektakliu „Sibilė“, kurį kartu su režisieriumi Valentinu Masalskiu ketina pristatyti Naujųjų metų išvakarėse. Lora Juodkaitė neabejotinai yra viena ryškiausių ir įdomiausių šiuo metu Lietuvoje kuriančių asmenybių.

Spektaklis „Trimatrix. Trys judėjimai“ vyks Menų spaustuvės Juodojoje salėje spalio 21 d. 19 val. Bilietus platina Tiketa.

Menų spaustuvės inf.

Anonsai