Meno ir mokslo laboratorija (toliau - MMLAB) vilniečius ir miesto svečius kviečia į pirmą kartą organizuojamą festivalį „Vi sa ta“. Gegužės 16-18 d. teatre „Meno fortas“ Vilniuje bus pristatyti visi MMLAB komandos sukurti darbai, o įvairiaspalvį spektaklių ir dangaus stebėjimų repertuarą papildys įkvepiantys mokslininkų pranešimai.
Festivaliu siekiama plėtoti vieną pagrindinių Meno ir mokslo laboratorijos idėjų: nuolat ieškoti būdų, kaip menas ir mokslas gali vienas kitą inspiruoti, rasti tokių formų ir erdvių, kur šios sritys galėtų susitikti.
MMLAB darbus vienijantis festivalis „vi sa ta“ prasidės astrofizikos mokslų daktaro Kastyčio Zubovo pranešimu apie (ne)įmanomas gyvybės formas Visatoje, didžiųjų planetų palydovų tyrimus bei egzoplanetų paieškas. Po dr. K. Zubovo pranešimo į kvantinę erdvę žiūrovus perkels režisieriaus Pauliaus Markevičiaus spektaklis „DALYKAI“. Tai - pirmasis Meno ir mokslo laboratorijos pristatytas spektaklis, kurį įkvėpė paskaitų apie kvantinę fiziką ciklas.
Penktadienis - intensyviausia festivalio diena. Žiūrovų laukia nemokama VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto mokslo darbuotojos dr. Editos Stonkutės paskaita apie Paukščių Tako galaktiką, po kurios bus rodomas pagal Frydricho Diurenmato „Fizikus“ pastatytas spektaklis „REIKALAI“ (rež. P. Markevičius). Jau sutemus ant Stalo kalno Kalnų parke vyks atmosferinis dangaus stebėjimas-spektaklis „SIGNALAI“, kviesiantis pasimėgauti ekskursija po žvaigždynus.
Paskutinę festivalio „Vi sa ta“ dieną - klausimai be atsakymų, atsakymai be klausimų ir neišsemiama klaidų tema: paskaitą apie klaidas moksle skaitys dr. Vytenis Pranculis, o po jo pranešimo bus parodytas ir naujausias Meno ir mokslo laboratorijos spektaklis „ERRORAI“ (rež. P. Markevičius), užbaigęs meno ir mokslo spektaklių trilogiją.
Daugiau informacijos apie festivalį „Vi sa ta“ ieškokite Meno ir mokslo laboratorijos „Facebook“ paskyroje, kurioje jau rasite išsamią renginių programą.