„Garso objektai“: kūrybinės dirbtuvės su Simonu Nekrošiumi

2023-05-24 menufaktura.lt
Akimirka iš Simono Nekrošiaus muzikinio performanso. Gedimino Sass nuotrauka
Akimirka iš Simono Nekrošiaus muzikinio performanso. Gedimino Sass nuotrauka

aA

Birželio 5-9 d., Klaipėdos lėlių teatro edukaciniame centre vyks kūrybinės dirbtuvės su Simonu Nekrošiumi „Garso objektai“. Penkių dienų trukmės dirbtuvėse garso menininkas S. Nekrošius supažindins dalyvius su skirtingais eksperimentinio akustinio bei elektroakustinio garsyno kūrimo metodais, bus aptariama eksperimentinės muzikos bei garso meno aktualumas bei pritaikymas šiuolaikiniame kūrybos kontekste. 

Dirbtuvėse dalyviai patys gamins eksperimentinius garso objektus iš antrinių žaliavų, rastų Klaipėdos apylinkėse. Bus supažindinami su skirtingais garso stiprinimo būdais bei generacijos principais; tyrinėjama, kokios sąsajos vyrauja tarp vaizdo ir garso bei gamtos ir žmogaus sukeltų impulsų. Dirbtuvių dalyviai išmoks pasigaminti kontaktinius bei magnetinius garso stiprinimo ėmiklius ir jais bandys įgarsinti skirtingus paviršius, materijas. Dirbtuvėse dalyviai turės galimybę atrasti, kaip šie garsiniai eksperimentai gali būti pritaikomi kiekvieno meninėje praktikoje.

Simonas Nekrošius – garso menininkas, eksperimentatorius. Nuo 2016 m. jis yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. Kuriantis, konstruojantis garso objektus, skulptūras ir juos įgalinantis savo performansuose. Būdingi DIY ir ready-made veiklos principai. Autorius ieško netradicinių garso išgavimo formų, daug dėmesio skiria procesui, intuicijai, eksperimentams ir improvizacijai. Nuo 2015 m. jis yra nepriklausomos iniciatyvos, „pasidaryk pats“ meno projektų erdvės „Studium P“ vienas iš įkūrėjų ir veiklos vykdytojų.

Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau būtina išankstinė registracija: bit.ly/3MaQus9. Daugiau informacijos – Klaipėdos lėlių teatro interneto svetainėje ir feisbuko paskyroje. Maloniai kviečiame dalyvauti.

Klaipėdos lėlių teatro informacija

Anonsai