Estijos rusų teatras Vilniaus žiūrovams atveža gero humoro užtaisą

2020-02-24 menufaktura.lt
Scena iš režisieriaus Daniilo Zandbergo spektaklio „Barono Miunhauzeno nuotykiai“. Nuotrauka iš „Vene Teater“ archyvo
Scena iš režisieriaus Daniilo Zandbergo spektaklio „Barono Miunhauzeno nuotykiai“. Nuotrauka iš „Vene Teater“ archyvo

aA

Balandžio 25-26 dienomis Lietuvos rusų dramos teatre gastroliuos Estijos rusų teatras „Vene Teater“ iš Talino. Vilniaus žiūrovams svečiai atveža tris spektaklius - dvi linksmas komedijas ir nepaprastus „Barono Miunhauzeno nuotykius“ vaikams. Nors  bus vaidinama rusų kalba, juos galės suprasti ir nemokantys šios kalbos - spektakliai bus rodomi su lietuviškais titrais.

Režisieriaus Daniilo Zandbergo spektaklis „Barono Miunhauzeno nuotykiai“ su ryškiais šviesų ir plastikos elementais patiks ir vaikams, ir suaugusiems. Naujame teatro spektaklyje išmoningai papasakoti ekscentriškojo barono prisiminimai apie tai, kaip jis keliavo į Mėnulį ar traukė save už plaukų iš pelkės, nepaliks nė vieno abejingo.

Balandžio 24 d. svečiai iš Talino vaidins dviejų dalių komediją „Estiškos laidotuvės“. Ši gyvojo estų klasiko Andruso Kivirähko pjesė Estijoje sulaukė didžiulės sėkmės, nors joje piešiamas švelniai satyrinis estų paveikslas. Pasak spektaklio kūrėjų, estai turi puikų humoro jausmą ir nevengia pasijuokti patys iš savęs. Mitas apie estų darbštumą, anot pjesės autoriaus, yra sunki našta, nepakeliamas krūvis, kurį tauta išdidžiai neša ant savo pečių, nesusimąstydama, jog žaloja savo stuburą. Pjesė pasakoja vienos estų šeimos istoriją, už kurios slypi tūkstančiai tokių šeimų istorijų. Visa XX amžiaus istorija paliečia senojo Andreso, jo artimųjų ir kaimynų likimus. Visą gyvenimą jis nenuilsdamas dirbo, niekas niekada nėra matęs senojo Andreso sėdinčio sudėjus rankas... Ir štai Andresas vyresnysis miršta. Tačiau ir mirtį jis pasitinka dirbdamas - kaimynai randa jį prie malkų stirtos su kirvuku rankose...

Balandžio 25 d. Estijos rusų teatras rodys režisieriaus Filipo Losio spektaklį „Susitaikymo menas“ pagal prancūzų dramaturgės Yasminos Rezos pjesę „Skerdynių dievas“. Šios dramaturgės pjesės statomos visame pasaulyje. 2007 m. sukurta pjesė „Skerdynių dievas“  pirmą kartą buvo pastatyta Ciuriche, vėliau buvo sėkmingai rodoma Niujorko, Londono, Paryžiaus scenose, pelnė prestižinių premijų. 2011 m. režisieriaus Romano Polanskio filmas pagal šią pjesę tapo vienu iš Venecijos festivalio atradimų.

Pjesėje dvi sutuoktinių poros susitinka, kad aptartų savo sūnų muštynes, galų gale susipyksta ir prikalba iš pradžių kaimynams, o paskui ir vieni kitiems visa tai, kas anksčiau būdavo nutylima dėl politinio korektiškumo ir auklėjimo. Aukštuomenės pokalbio metu herojai nusiplėšia kaukes ir parodo savo tikrąjį veidą. Priverstinės šypsenos, griežtas oficialumas, itin taktiški atsiprašymai - visa tai praranda bet kokią prasmę. Veikėjai tiesiog pavargo būti santūrūs, civilizuoti, mandagūs. Šioje komiškoje istorijoje autorė atskleidžia šiuolaikinės Vakarų visuomenės silpnumą ir veidmainiškumą, santuokos institucijos žlugimą, moralinę krizę.

„Labai myliu šią pjesę ir šį spektaklį. Pjesės autorė labai tiksliai atskleidžia Vakarų visuomenės, suvaržytos įvairių etinių draudimų, paveikslą. Mūsų spektaklyje pamatysite ryškų aktorių ansamblį, išgirsite sąmojingus, dinamiškus dialogus, intriguojantis ir pjesės siužetas. O scenografiją spektakliui sukūrė Vilniaus žiūrovams jau pažįstama dailininkė ir režisierė Juliana Laikova“, - sako režisierius F. Losis.

„Susitaikymo meno“ režisierius F. Losis nuo 2017 m. yra Estijos rusų teatro meno vadovas, stato spektaklius įvairiuose Estijos ir užsienio teatruose, o šiuo metu LRDT scenoje kuria spektaklį „Utopija“ pagal šiuolaikinio rusų dramaturgo Michailo Durnenkovo pjesę, 2019 m. pelniusią Rusijos teatro apdovanojimą „Auksinė kaukė“.

LRDT ir „Vene Teater“ informacija

Anonsai