Balerinos Franceskos Mann gyvenimo istorija ir mirtis

2023-09-06 menufaktura.lt
Akimirka iš baleto spektaklio „Memento...“. Nuotrauka iš renginio organizatorių archyvo
Akimirka iš baleto spektaklio „Memento...“. Nuotrauka iš renginio organizatorių archyvo

aA

Lapkričio 26 dieną, sostinės „Avia Solutions Group“ arenoje vyks išskirtinis kultūros ir meno renginys. Viena įdomiausių baleto trupių pasaulyje – Jeruzalės valstybinis baletas – Vilniuje pristatys spektaklį: dramatišką, tragišką, bet kartu ryškų ir kupiną vilčių baletą „Memento…“.

Šis renginys skirtas svarbiai atminimo datai – Vilniaus geto likvidavimo 80-mečiui. Suvokdami šio įvykio reikšmę, Jeruzalės baleto artistai atvyksta į Vilnių unikaliam pasirodymui. Baleto trupės artistams tai itin svarbu, beveik visi turi artimųjų, išgyvenusių (arba, deja, ne…) Holokaustą.

Unikalus baleto spektaklis „Memento…“ sukurtas pagal tikrą gyvenimo istoriją. Iškili žydų kilmės lenkų balerina Franceska Mann patenka į Varšuvos Holokausto liepsnas. Ir net tada ji šoka Varšuvos gete, kol 1943 metų pavasarį su daugybe nelaimingųjų patenka į Aušvico-Birkenau mirties stovyklą.

Prieš įeinant į dujų kamerą naciai liepia visiems nusirengti. Franceska pradeda savo paskutinį ir, ko gero, svarbiausią šokį gyvenime. Gundančiais, plastiškais judesiais ji atitraukia prižiūrėtojų dėmesį, prieina prie pareigūno ir… griebia iš jo pistoletą. Trys šūviai ir du naciai iškeliauja į pragarą.

Čia pat nušaunama ir Franceska, bet jos pastangos, kaip ir daugelio vidinės pastangos pasipriešinti, kviečia į supratimą, kad su blogiu ne tik galima, bet ir reikia kovoti, o gėris galiausiai tikrai nugalės.

Bilietai į unikalų Jeruzalės valstybinio baleto spektaklį „Memento…“ platinami Bilietai.lt kasose.

Organizatorių informacija

Anonsai