Pastaruosius dvejus metus Scenos meno kritikų asociacija (SMKA) ruošėsi naujo leidinio pasirodymui ir dabar su džiaugsmu pristato vienos svarbiausių XX a. teatro tyrėjų Erikos Fischer-Lichte knygą „Teatrologija. Įvadas į šio mokslo pagrindus“. Naujame leidinyje išsamiai aptariami šiuolaikinės teatrologijos įrankiai, kurių išmanymas bei valdymas svarbus ir teatrą tiriantiems mokslininkams, ir kritikams, ir kiekvienam norinčiam šiuolaikinį teatrą pažinti giliau.
Scenos meno kritikų asociacija jau yra išleidusi Bertoldo Brechto „Pastabas apie teatrą“ (2021) ir Audronės Girdzijauskaitės „Kovido meto užrašus“ (2022). E. Fischer Lichte vertimu SMKA siekia toliau pildyti teatrologinių tekstų lietuvių kalba spragas.
Teatrologijos mokslų daktarė E. Fischer-Lichte XX a. antroje pusėje – XXI a. savo tyrimais padarė ryškią įtaką šiuolaikinės teatrologijos raidai. Ji ne tik įtakingai aprašė performanso meną ir performatyvumą, pritaikė semiotikos metodą teatro tyrimams, bet ir ėmėsi permąstyti Europos teatro istoriją.
Knygą pasirinkta versti ne tik dėl žymaus autorės indėlio į teatrologijos mokslą, svarbios temos, bet ir siekiant atnaujinti teatrologinės kalbos žodyną bei įtvirtinti lietuviškus teatro ir teatro tyrimų terminus, kuriuos neretai vis dar skolinamės iš kitų kalbų arba vartojame netaisyklingus. Šiuo vertimu taip pat siekiame didinti teatrologinių tekstų prieinamumą visų kartų teatro tyrėjams, kritikams bei entuziastams, nebūtinai skaitantiems anglų ar vokiečių kalbomis.
Knygą vertė daugybės tekstų apie teatrą ir teatrui vertėja iš vokiečių kalbos Jūratė Pieslytė-Sviackevičienė. Specialioji redaktorė – hum. m. dr. Ramunė Marcinkevičiūtė. Kalbos redaktorė – Giedrė Petreikienė. Dizaineris – Vilmantas Žumbys.
Knygos pristatymas vyks vasario 27 d., 18 val., „Menų spaustuvės“ Infotekoje. Pristatyme dalyvaus: teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė, vertėja Jūratė Pieslytė-Sviackevičienė, knygos dizaineris Vilmantas Žumbys. Renginį moderuos teatro kritikė Kristina Steiblytė.
SMKA informacija