Breiko šokėjai Laurynas Žakevičius ir Rokas Šaltenis pasirodys Nicos operoje

2024-04-10 menufaktura.lt
Lietuvos breiko atstovai Rokas Šaltenis ir Laurynas Žakevičius pasirodys operos „Olimpiadų Olimpiada“ premjeroje Nicoje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo
Lietuvos breiko atstovai Rokas Šaltenis ir Laurynas Žakevičius pasirodys operos „Olimpiadų Olimpiada“ premjeroje Nicoje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

aA

Šių metų balandžio 30 - gegužės 4 d., Nicoje įvyks operos „L´Olympiade des Olympiades“ (liet. „Olimpiadų Olimpiada“) premjera, kurioje pasirodyti pakviesti Lietuvos breiko atstovai Laurynas Žakevičius ir Rokas Šaltenis. Spektaklis operos teatre Opéra Nice Côte dʼAzur skirtas paminėti olimpinėms žaidynėms Prancūzijoje, kurias stebės visas pasaulis.

Daug dėmesio šiais metais bus skiriama breikui. Ši sporto šaka debiutuoja olimpinėse žaidynėse Paryžiuje, tad dviejų lietuvių breiko šokėjų dalyvavimas operoje - svarbus įvertinimas Lietuvai. Tiek L. Žakevičius ir R. Šaltenis, tiek pasaulio breiko čempionė ir olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovausianti Dominika Banevič, kitaip žinoma kaip Bgirl Nicka, garsins Lietuvos vardą kaip šalies, kurioje auga stipri gatvės šokio tradicija, atstovai.

Laurynas Žakevičius - gatvės šokio ambasadorius profesionalioje scenoje, choreografas, šiuolaikinio šokio atlikėjas, urbanistinio šokio teatro „Low Air“ bendrakūrėjas, aktyviai pasirodantis Lietuvos ir tarptautinei publikai. Pelnęs žiūrovų ir kritikų pripažinimą, anksti karjeroje buvo įvertintas ir aukščiausiu scenos meno apdovanojimu „Auksiniu scenos kryžiumi“.

O štai Rokas Šaltenis, breiko scenoje geriau žinomas kaip Rukus, dalyvavo daugybėje aukščiausio lygio pasaulinių breiko renginių. R. Šaltenis nemažai laiko praleido Anglijoje, kur su komanda intensyviai plėtojo bendruomeninę ir teatrinę veiklą. 2023 m. Rokas Šaltenis tapo Lietuvos breiko čempionu, taip pat atstovavo Lietuvai pasaulio breiko čempionate Belgijoje.

„L´Olympiade des Olympiades“ - tai dviejų veiksmų kūrinys, įkvėptas Pietro Metastasio libretu grįstos Antonio Vivaldi operos „LʼOlimpiade“. Šiame kūrinyje Metastasio akcentavo tokias vertybes kaip ištikimybė, pasiaukojimas, meilė ir kalbėjo apie norą pranokti save, o kartu nepraleido progos prabilti apie neišvengiamas priešingybes - sukčiavimą, priverstines santuokas, patriarchatą ir moterų „sudaiktinimą“.

Jeanui-Christophe´ui Spinosi, Nathalie Spinosi ir Ericui Oberdorffui kilo mintis pagal šį libretą sukurti naują operą - adaptuoti ją šių dienų pasauliui. Šioje operoje dainos, muzika, šokis, teatras, vaizdo ir skaitmeninė kūryba scenoje susilieja į gyvybingą visumą. Kūrėjų teigimu, muzikinė drama scenoje visapusiškai atspindės olimpinių žaidynių dvasią.

Lauryno Žakevičiaus ir Roko Šaltenio dalyvavimas operoje ir meninė rezidencija pratęs šokio spektaklio „Vienudu“ tyrimą bei pasiruošimą kūrėjų ir šokėjų Airidos Gudaitės, Lauryno Žakevičiaus ir Roko Šaltenio premjerai rudenį, Lietuvos sezone Prancūzijoje. Tai Lietuvos ir Prancūzijos partneryste grindžiama programa, įvairiomis kultūros ir meno formomis, diskusijomis ir pristatymais supažindinsianti Prancūzijos visuomenę su šiuolaikine Lietuva ir jos kultūra.

„Low Air“ informacija

Užsienyje
  • Budapešto gatvėse rengiamasi ypatingai premjerai

    Vengrijos sostinėje Budapešte, choreografė Agnija Šeiko kartu su teatru „Kolibri“ ruošia įvietinto spektaklio „Urban legends“ premjerą.

  • Suomijoje bus pristatyti Lietuvos performanso meno kūrėjų darbai

    Gegužės 3-31 dienomis, Porio mieste bus eksponuojama jungtinė lietuvių ir suomių kūrėjų performanso video darbų paroda „Nūdiena“.

  • Dovydo Strimaičio premjera „Hairy“ Italijoje

    Pezaro mieste įvyko lietuvių šokėjo ir choreografo D. Strimaičio spektaklio „Hairy“ nacionalinė premjera Italijoje. Spektaklis bus rodomas ir kituose Italijos miestuose, taip pat Prancūzijoje ir Vilniuje.

  • „Leopoldštatas“: atminties pratybos

    Rygos Dailės teatro „Leopoldštatas“ – kolektyvinės atminties pratybos: atsispiriant nuo viešai asmeninių prisiminimų, pasitelkus empatijos mechanizmą primenama, kaip svarbu neužmiršti.

  • Romos teatro trileris

    Vienas protestas išaugo į Romos teatrui, scenos menams ir kultūros politikai neabejingų žmonių susivienijimą, nenustojantį priešintis jų netenkinantiems politikų sprendimams.

  • Vakarykščiam pasauliui atminti

    „Išeivių“ premjeros atšaukimas Ženevoje atvėrė platesnio pobūdžio problemą – šiuolaikinio teatro tektoninius lūžius. „Didžiųjų meistrų“ era, pagrįsta režisieriaus autoritetu, baigėsi.

  • Teatras Latvijoje irgi kenčia

    Pamačius Krymovo ir Areimos spektaklius su užuojauta ir šiokiu tokiu palengvėjimu galima konstatuoti, kad kultūriškai artimiausioje kaimynėje teatras irgi kartais kenčia.

  • Ar Latvijos aktoriai yra privilegijuoti?

    Terminuotos arba neterminuotos darbo sutartys ar laisvieji menininkai? Kaip įforminami aktorių darbo santykiai Latvijos ir šalių-kaimynių scenos meno institucijose.