Dr. GoraParasit premjeros „Snieguolė“ raktažodžiai: multiforma, videožaidimų logika, lateksas, klubinė muzika

2023-11-22 menufaktura.lt
Akimirka iš „Snieguolės“ kūrybinio proceso, idėjos autorė ir spektaklio kūrėja Gintarė Minelgaitė-Duchin (Dr. GoraParasit). Svetlanos Baturos nuotrauka
Akimirka iš „Snieguolės“ kūrybinio proceso, idėjos autorė ir spektaklio kūrėja Gintarė Minelgaitė-Duchin (Dr. GoraParasit). Svetlanos Baturos nuotrauka

aA

Gruodžio 1, 2 ir 3 dienomis, teatro ir eksperimentinio kino režisierė, dėstytoja bei dizainerė Gintarė Minelgaitė-Duchin (Dr. GoraParasit) Nacionaliniame Kauno dramos teatre (NKDT) pristato tarpdisciplininę kinematografinę premjerą „Snieguolė“. Jos pasirinktoje versijoje suaugusiųjų auditorijai skirta Brolių Grimų pasakos interpretacija pasakojama ledynų mitologijos fone.

Dr. GoraParasit slapyvardžiu prisistatanti menininkė yra ne tik šio spektaklio idėjos autorė, bet ir režisierė, dramaturgė, scenografijos ir kostiumų dailininkė. Jai talkina garso menininkė, kompozitorė Sandra Kazlauskaitė, šviesų dailininkas Paulius Varonenka, choreografė Ema Senkuvienė, videografas Edgaras Jocius ir  kameros ir montažo asistentė Laura Pociūtė. Taip pat spektaklyje dalyvauja keturiolika NKDT aktorių, masinėse scenose veikia VDU šokio ir teatro pedagogikos studentai, KTU teatro studijos „44“ nariai. Spektaklyje išvysime iš Berlyno atvykusią teatro bei kino aktorę, tekstų autorę Susaną Abdul Majid. Kinematografinėse scenose bus galima atpažinti ir teatro darbuotojus.

Kaistančio pasaulio tikrovė

Idėjos autorė ir spektaklio kūrėja Gintarė Minelgaitė-Duchin kuria drąsią ir vaizduotę žadinančią „Snieguolės“ interpretaciją. Snieguolę ji mato kaip politinę aktyvistę ir labai stiprų personažą, -  ištrina kanonizuojamą Disnėjaus animacijos įvaizdį ir visus su Snieguolės vaizdavimu popkultūroje susijusius simbolius.

Spektaklyje ryški BDSM estetika leidžia kelti klausimus apie žmogaus prigimtį ir kartu atkreipia dėmesį į kasdienį visuomenės trumparegiškumą, mūsų naivumą ir socialinius prietarus. Spektaklyje Dr. GoraParasit tyrinėja daugybę temų - ledynų ekologiją, klimato krizę, daugiakalbystę, migraciją, neapykantą ir socialinių lyčių dinamiką, kartu kviesdama svarstyti ir platesnius - egzistencinius dabarties ir ateities klausimus. Jungdama skirtingas medijas - twerk šokius, videožaidimų logiką, kompozitorės Sandros Kazlauskaitės garsovaizdžius ir klubinę muziką, režisierė atveria savo pačios, o kartu ir šiuolaikinės visuomenės psichologines pažeidžiamybes.

Šiuo pastatymu Dr. GoraParasit kviečia žiūrovus leistis į kelionę per tirpstančius ledynus ir keistis pasitelkus žaliojo ekrano technikas. Taip pat publikai siūloma pažvelgti į save per magišką veidrodėlį, kuris atskleis kaistančio pasaulio tikrovę.

Didelė tarpdisciplininė premjera

Gintarė Minelgaitė-Duchin Lietuvos publikai yra geriausiai žinoma kaip performansų kūrėja. Žymiausi jos darbai: „Psycho“ (iš ciklo „Just like in the movies“, 2016), „Pipe Dreaming“ (2018), komiksų opera „Alfa“ (2018), kuri apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“, „TikTok Shakespeare“ (2020), „Gamma Gamme“ (festivalis „Namas nr.3“, 2021), performansas-gyvoji skulptūra „Tristanas ir Izolda“ (2020). Viena įdomiausių Lietuvos scenos menų kūrėja tarpdiscipliniškumo patirčių sėmėsi Karališkoje centrinėje oratorystės ir dramos mokykloje (Royal Central School of Speech and Drama) Londone, rezidavo postmoderniojo teatro guru Roberto Wilsono meno centre „The Watermill“ Niujorke. Pastaruosius dvejus metus menininkė kuria ir gyvena JAV. Pastatymas „Snieguolė“ yra specialiai kuriamas teatro scenai, dalyvaujant dideliam atlikėjų kolektyvui ir bus vienas didžiausių menininkės pastatymų. „Teatras yra kooperacijos su kitomis meno rūšimis erdvė, o mano kūrybos esmė yra tarpdiscipliniškumas. Tad pagalvojau, jog būtų visai smagu sukurti tokį pusiau teatrinį, pusiau kinematografinį darbą, skirtą scenai ir teatrui. Noriu pažaisti su ta idėja“, - artėjant premjerai sakė menininkė.

Spektaklis skirtas suaugusiesiems (N-18). Bilietai: https://dramosteatras.koobin.com/snieguole

NKDT informacija

Anonsai