Jau trečią rudenį kauniečius kviečia iš naujo atrasti judesį šiuolaikinio šokio trupė „Ulna“, kuri po vasaros ir vėl plačiai atveria savo studijos duris. „Šiuolaikinis šokis yra visiems prieinama ir nuostabi priemonė geriau pažinti save, lavinti empatiją ir kūrybiškumą, o smagiausia tai, kad jį patirti galima ne tik pasyviai stebint, bet ir aktyviai įsitraukiant ir išbandant, nepriklausomai nuo amžiaus ar fizinio pasirengimo. Juk judesys ir šokis yra visiems!“, - sako trupės „Ulna“ įkūrėja, choreografė ir edukacinės erdvės vadovė Indrė Puišytė-Šidlauskienė.
Edukacinė erdvė buvo įkurta siekiant paskatinti iš naujo atrasti džiaugsmą judėti: „Šiomis dienomis, kai vis daugiau laiko praleidžiame dirbdami sėdimą darbą ir pasyviai leisdami laisvalaikį telefone, norime paskatinti judėti visus, ne tik vaikus. Su profesionaliais šokėjais ir teatro aktoriais parengėme itin platų užsiėmimų spektrą, kurie pritaikyti pačiam įvairiausiam fiziniam pasirengimui. Be to, savo veikloje siekiame į meninius-kūrybinius procesus įtraukti ir itin dažnai kultūriniame lauke pamirštamus žmones su įvairiomis negaliomis. Judesys gali būti labai įvairus; be to, jis gali tapti raktu užmegzti dialogui su kitais, ugdyti pasitikėjimą savimi. Studijos lankytojai vėliau turi galimybę prisijungti ir vaidinti spektakliuose kartu su profesionaliais šokėjais, patirti ir atrasti teatro magiją tiesiogiai“, - pasakoja Indrė Puišytė-Šidlauskienė.
Ypatingo dėmesio susilaukė ir gausų vaikų būrį sutraukė dienos stovykla „Teatralas“, kurioje pasitelkiant įvairias teatro disciplinas profesionalūs šokėjai ir edukatoriai kartu su vaikais nagrinėjo „herojaus“ temą: kas yra „herojus“? Kokiomis savybėmis ji / jis pasižymi? Galbūt kiekvienas esame „herojus“? Atsakymų į šiuos klausimus vaikai ieškojo išbandydami režisieriaus, kompozitoriaus, scenografo, grimo meistro ir šokėjo specialybes. „Matome šios stovyklos prasmę ir poreikį, todėl norime pasidalinti, kad dar viena stovyklos pamaina vyks ir rudenį, per moksleivių atostogas, nuo spalio 30 dienos“, dalijasi studijos vadovė.
Trupė „Ulna“ be edukacinės veiklos, taip pat ypač didelį dėmesį skiria profesionaliems bei originaliems spektakliams, tad rugsėjo 24 d. kvies žiūrovus į spektaklį-ekskursiją „Pakopa po pakopos“, kuriame žiūrovai kartu su profesionaliais šiuolaikinio šokio šokėjais ir „Ulnos“ edukacinės erdvės mokiniais leistis į kelionę po Žaliakalnį. Ekskursija-spektaklis prasideda nuo tarpukario Kauno simboliu laikomų Kauko laiptų. Legenda pasakoja, kad čia karaliauja Kaukas - lietuvių mitinis herojus. Spektaklyje žiūrovai ne tik stebės šokėjų pasirodymus, bet ir patys taps istorijos dalyviais, girdėdami per ausines pasakojamas autentiškas ir intriguojančias tarpukario Žaliakalnio istorijas. Spektaklyje skambantys balsai, aktorių įgarsintos istorijos, susiliejančios su muzika, perkels dalyvius į tarpukario Žaliakalnį ir panardins juos į kelionę „Pakopa po pakopos“ laiko laiptais.
Lietuvos regionų gyventojai rugsėjo-spalio mėnesiais (09 12 - Raseiniuose, 09 27 - Rokiškyje, 10 01 - Šilutėje, 10 15 - Šiauliuose) turės išskirtinę galimybę sudalyvauti interaktyviame patyriminiame šokio spektaklyje „Ribos“ - tai pirmasis šiuolaikinio šokio spektaklis Lietuvoje, skirtas regos negalią turintiems suaugusiesiems bei įgalinantis reginčiuosius patirti šokį tamsoje, pojūčiais. Spektaklyje tyrinėjamas dalyvių santykis su aplinka, jų erdvės, garso suvokimo mechanizmai, aplinkos ir jos dirgiklių poveikis jų suvokimui, vienas kito santykiui. Projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, projekto sklaidą regionuose finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
VšĮ „Ulna šokio trupė“ veiklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.
Trupės „Ulna“ informacija