Baigiasi antrasis MMLAB vasaros erdvės sezonas, į Vokiečių gatvės kiemą Vilniuje kvietęs savo kūrybą pristatančius menininkus ir smalsius miestiečius, ieškančius originalių ir netradicinių meno patirčių. Nors rudenį čia šurmulio mažiau, šiuo metu MMLAB ruošiasi į kūrybinius atradimus palydėti Ukrainos menininkus.
„MMLAB erdvėje stengiamės pristatyti kuo įvairesnius žanrus. Šioje erdvėje durys atviros pačioms netikėčiausioms, kartais - kitose erdvėse tarsi nekanoninėms formoms, eksperimentams, juodraščių patikrinimams. Dabar matome, kad kūrėjams suteikiama laisvė sujungia naujus neuronų takus ne tik čia pristatomiems darbams, tačiau ir ateities kūrybiniams procesams ir ieškojimams. Tokios sąlygos pasitvirtino kaip naudingas, reikalingas ir išskirtinis pakilimo takas kūrėjams sostinės kultūrinių erdvių spektre“, - sako MMLAB meno vadovas, režisierius ir aktorius Paulius Markevičius.
Šią vasarą MMLAB erdvėje žiūrovai galėjo išvysti keletą Adelės Šuminskaitės performansų, režisierės Julijos Šatkauskaitės spektaklio „Tykantis tamsoje“ eskizą, drauge su Indre Storpirštiene, Karolina Žernyte ir Jausme Stonkute pasinerti į pojūčių performansą „Patyrimų erdvė“, pamatyti paskutinį kartą rodytą P. Markevičiaus spektaklį „Reikalai“, išgirsti garso instaliaciją „9 dronai” ir daugybę kitų renginių, tapusių programos „Vilnius 700“ dalimi. Palaikydama jaunus menininkus ir jų kūrybinius eksperimentus, MMLAB erdvė kvietė švęsti visada jauną Vilnių ir jo 700-ąjį gimtadienį - nemokamų renginių ciklas tapo netradicine, miesto gyvenimą pagyvinančia dovana vilniečiams ir sostinės svečiams.
„Žvelgiant iš scenos menų perspektyvos, MMLAB erdvėje įgyvendinamos iniciatyvos prisideda prie naujų scenos menų raiškos galimybių ieškojimo tiek materijos, tiek žmogiškųjų išteklių požiūriu: dažnai čia susiformuoja nauji, glaudūs kūrybiniai ryšiai - džiaugiamės matydami kūrėjus toliau bendradarbiaujant kūrybiniame kelyje“, - pasakoja P. Markevičius.
Rudenį miestiečių pamėgtą kultūros renginių ciklą pakeis naujas kūrybinis projektas, skirtas Lietuvos ir Ukrainos menininkams. Jie bus kviečiami bendroms dirbtuvėms ir tiek asmeninio, tiek grupinio kūrybinio identiteto paieškoms. „Rengiame Lietuvos ir Ukrainos menininkų bendrą autorinį projektą, juo siekiame skatinti skirtingų kultūrų menininkus dalytis patirtimis, rasti sąlyčio ir diskusijų taškų. Norime padėti kūrėjams iš Ukrainos, šiuo metu reziduojantiems Lietuvoje, tiesti tiltus įsitraukimui į vietoje veikiančios bendruomenės resursus. Bendro projekto metu bus vykdomos kūrybinės dirbtuvės, jų rezultatai ir procesai bus pristatyti MMLAB žiūrovams“, - apie projektą sako P. Markevičius.
Daugiau apie kūrybines dirbtuves sužinokite čia.
MMLAB erdvės veiklas įgyvendinti padeda partneriai „Urbanistinis draustinis“, „Vilnius 700“, VAGA, finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
MMLAB informacija