Festivalis SPOT kviečia į diskusiją-žaidimą

2021-07-05 menufaktura.lt
Diskusijai–žaidimui naudojamas „Nordic Urban Mobilily 2050 Futures Game“ žaidimas, kuris buvo sukurtas remiantis tyrimais, bandymais ir pokalbiais su judėjimo ekspertais. Nuotrauka iš organizatorių archyvo
Diskusijai–žaidimui naudojamas „Nordic Urban Mobilily 2050 Futures Game“ žaidimas, kuris buvo sukurtas remiantis tyrimais, bandymais ir pokalbiais su judėjimo ekspertais. Nuotrauka iš organizatorių archyvo

aA

Šią savaitę startuoja „Menų spaustuvės“ ketvirtus metus organizuojamas tarptautinis gatvės teatro festivalis SPOT. Liepos 8-11 dienomis, vilniečius bei miesto svečius kvies įvairiose viešosiose erdvėse pažvelgti į miestą kitomis akimis ir džiugins įvairia ir intensyvia programa. Šiais metais festivalis pasirinko ir judėjimui mieste skirta temą, daugelis festivalio pasirodymų ją puikiai papildo, o štai ketvirtadienį pirmą kartą festivalio istorijoje ir šiai temai skirta speciali diskusija-žaidimas.

„Kaip ir viso SPOT metu kviečiame festivalio lankytojus patirti naujus dalykus, o į miestą pažvelgti tarsi jis būtų meninių žaidimų aikštelė, taip ir diskusijoje, kviesime ne tik kalbėtis apie judėjimą mieste, tačiau žaisime ir specialų žaidimą, kuris padės skatinti vaizduotę bei asmenines patirtis ir leis tyrinėti įvairius Vilniaus mobilumo ateities scenarijus iš skirtingų žmonių perspektyvų“, - pasakoja festivalio SPOT organizatoriai.

Diskusijai-žaidimui naudojamas „Nordic Urban Mobilily 2050 Futures Game“ žaidimas, kuris buvo sukurtas remiantis tyrimais, bandymais ir išsamiais interviu su judėjimo ekspertais. Šio žaidimo tikslas - sukurti būsimus judėjimo scenarijus ir tikėtinas judėjimo sąlygas, kurios ateityje darys poveikį mūsų judėjimui Vilniaus mieste.

SPOT organizatoriai į žaidimą-diskusiją pakvietė vyriausiąjį Vilniaus miesto inžinierių Antoną Nikitiną, urbanistą Donatą Baltrušaitį, kūrėją Vladą Suncovą, režisierę Kristiną Maurusevičiūtę, Vilniaus judėjimo transformacijos vadovą Joną Damidavičių bei „Kablys+Skatepark“ direktorių, riedlentininką Einių Žiūką. Šią diskusiją ves Justas Tertelis, o visą procesą iliustruos Pijus Čeikauskas.

Tikimasi, kas šios iniciatyvos metu plačiau išnagrinėsime, kaip judame mieste, ar judėjimas gali būti tvarus, ar jis patogus, kaip galime kūrybiškai žvelgti į miesto iššūkius ir kaip judėsime Vilniuje 2050 metais?

Žaidimo-diskusijos šūkis - „Mes negalime numatyti ateities, bet galime ją formuoti!“, todėl prie diskusijos-žaidimo kviečiame prisijungti jau liepos 8 d., ketvirtadienį, 17 val., „Menų spaustuvės“ Kišeninėje salėje.

Registracija į diskusiją vyksta ČIA.

Visa festivalio programa: menuspaustuve.lt

„Menų spaustuvės“ informacija

Anonsai