Septyneri „Kūrybinio impulso“ metai: išlikti padėjo valios jėga

2018-06-13 menufaktura.lt
LNOBT baleto artistų choreografinių miniatiūrų vakaras „Kūrybinis impulsas VII“
LNOBT baleto artistų choreografinių miniatiūrų vakaras „Kūrybinis impulsas VII“

aA

Šeštadienį, birželio 16-ąją, 19 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre draugiška šalies šokio bendruomenė septintąjį kartą susiburs pasigrožėti „Kūrybinio impulso“ sceninėmis miniatiūromis. 

Kad susirinkusiems būtų kuo grožėtis, jaunieji kūrėjai gerą mėnesį savanoriškai aukojo laisvus vakarus artėjančiai šokio šventei. Mat viena iš projekto dalyviams teikiamų sąlygų - repetuoti teatre leidžiama tik po baleto trupės darbo valandų.

„Žinant, kaip sezono metu trupė užsiėmusi, pasiruošti šiam projektui reikia daug susitelkimo, ištvermės, griežtos drausmės ir energijos. Čia mums padeda baleto artistų išsiugdyta valios jėga, reiklumas sau, troškimas tobulėti ir augti. Visa tai - tarsi variklis, skatinantis įveikti sunkumus ir judėti pirmyn. O tada galiausiai ateina akimirka, kai žiūrovų plojimai pripildo mus euforiško džiaugsmo“, - pasakoja „Kūrybinio impulso“ projekto koordinatorė Jelena Lebedeva.

Projekto iniciatorius LNOBT baleto meno vadovas Krzysztofas Pastoras konstatuoja, kad „Kūrybinio impulso“ septynerių metų įdirbis pasiteisino su kaupu: „Jau galime pasidžiaugti keletu choreografų, pradėjusių būtent čia. Būsimo sezono teatro repertuare suplanavome pirmuosius Živilės Baikštytės ir Editos Stundytės baletus, o Martynas Rimeikis po labai sėkmingos „Proceso“ premjeros galės imtis naujo pastatymo. „Kūrybinis impulsas“  atlieka dar vieną svarbų vaidmenį: jam rengdamiesi, mūsų šokėjai tampa kostiumų dailininkais ir scenografais, kuria vaizdo projekcijas, stato šviesas, rūpinasi renginio organizavimu. Visa tai darydami, jie gali tikėtis patyrusių teatro darbuotojų pagalbos. Tai leidžia pažinti kitų teatro tarnybų darbą ir padeda lengviau pasirinkti profesinį kelią baigus šokėjo karjerą.“

J. Lebedeva teigia, kad galimybe pristatyti publikai savo choreografines miniatiūras domisi vis daugiau baleto šokėjų. Be to, dalyvauti  „Kūrybiniame impulse“ jau pageidauja ir šiuolaikinio šokio profesionalai.

„Pirmą kartą projekte dalyvaujantiems choreografams rekomenduojame imtis trumpesnių - trijų keturių minučių trukmės pasirodymų. Kadangi iš dalyvių reikalaujame aktyvaus, vizualaus, profesionaliai scenai derančio šokio, netgi tokį kūrinuką visapusiškai suvaldyti pradedančiajam tenka įdėti nemažai pastangų. Daugiau patirties sukaupę dalyviai jau gali imtis solidesnės apimties - 15-20 minučių trukmės kūrinių. Iš šiųmetinio „Kūrybinio impulso“ choreografų labiausiai patyrusios yra Vaida Šniurevičiūtė, Daria Olefirenko, Ž. Baikštytė ir E.Stundytė“, - vardija projekto koordinatorė.

„Kūrybiniame impulse“ šįmet debiutuos jau tris sezonus LNOBT trupėje praleidusi balerina Gohar Mkrtchyan, taip pat profesionalios šokėjos Kristina Tarasevičiūtė, Viktorija Bobinaitė ir universali vizualiųjų menų kūrėja Greta Bernotaitė. 

O visus, besidominčius šokio meno ateitimi Lietuvoje, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į atvirą diskusiją „Jaunųjų choreografų ugdymas: teatro misija ir objektyvios galimybės“. Joje ketinama aptarti, kiek profesionalių choreografų reikia šalies scenoms, kaip atverti jiems kelius į užsienio šokio rinkas ir kuo prie efektyvesnio baleto ir šokio kūrybinių asmenybių ugdymo galėtų prisidėti LNOBT.

Joje dalyvaus LNOBT baleto meno vadovas, „Kūrybinio impulso“ projekto iniciatorius Krzysztofas Pastoras, baleto šokėjas ir dviejų choreografijos „Auksinių scenos kryžių“ savininkas Martynas Rimeikis, šokio kritikas, humanitarinių mokslų daktaras Helmutas Šabasevičius, Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininkė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus pedagogė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, kultūros vadybininkė, Lietuvos šokio informacijos centro direktorė Gintarė Masteikaitė ir šių metų „Kūrybinio impulso“ choreografinių miniatiūrų kūrėjai.  

Diskusija vyks LNOBT fojė (įėjimas pro paradines duris)  birželio 15 d. (penktadienis) 16 val. Įėjimas laisvas.

LNOBT baleto artistų choreografinių miniatiūrų vakaras „Kūrybinis impulsas VII“ vyks birželio 16 d. 19 val.

 

Koncerto programa

I dalis

 

Choreografė Kristina Tarasevičiūtė

Love is just a xoxo?

pagal Ishome Ken Tavr muziką

Kostiumų dailininkė Liuka Songailaitė

Scenografijos ir vaizdo projekcijos autorė Emilija Petkūnaitė

Šoka Kristina Gudžiūnaitė, Ignas Armalis

 

Choreografė Gohar Mkrtchyan              

Blossom of her soul

pagal Arax (Sayat Nova) Ashkharoums muziką

Kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė

Vaizdo projekcijos autorius Luis Velesco

Šoka Urtė Bareišytė, Vilija Montrimaitė, Haruka Ohno, Marta Rueda, Margarida Triqueiros 

 

Choreografė Daria Olefirenko

Wait for me and I´ll come back 

pagal F. Chopino Preludų Op. 28 Nr 15 ir Nr.4 muziką

Kostiumų dailininkė Viktorija Zaiats

Šoka Ernest Barčaitis, Aistis Kavaliauskas, Olesia Šaitanova

 

Choreografė Vaida Šniurevičiūtė

NEjuoda

pagal Johann Johannssono muziką

Kostiumų dailininkas Antanas Gudynas                      

Vaizdo projekcijos autorius Domas Verikas

Šoka Mel Bombardo, Voicech Žuromskas, Marija Kastorina, Jonas Laucius, Marta Navarro, Julija Stankevičiūtė

 

II dalis

 

Choreografė Viktorija Bobinaitė

Penkios atminties kryptys

pagal Monikos Sokaitės muziką

Kostiumų dailininkė Jolanda Imbrasienė

Vaizdo projekcijos autorius Imantas Boiko

Šoka Mel Bombardo, Vilija Montrimaitė, Marta Navarro, Julija Stankevičiūtė, Julija Šumacherytė

 

Choreografė Živilė Baikštytė

Leliumoi

pagal Spanxti Leliumoi  muziką, Kristinos Juškevičiūtės aranžuotė

Kostiumų dailininkė Jolanda Imbrasienė

Vaizdo projekcijos autorius Imantas Boiko

Šoka M.K. Čiurlionio menų mokyklos mokinė Barbora Gudavičiūtė

 

Choreografė Greta Bernotaitė                

Awekening

pagal Rees Archibald muziką

Kostiumų dailininkė Greta Bernotaitė

Vaizdo projekcijos autorė Dora Plat

Šoka Charlotte Lejeune, Mantas Daraškevičius, Marta Rueda, Greta Bernotaitė

 

Idėjos autorė ir režisierė Jelena Lebedeva

Choreografė Edita Stundytė

Adomo sukūrimas

pagal Giedriaus Puskunigio muziką

Kostiumų dailininkės Jelena Lebedeva, Jolanda Imbrasienė

Scenografė Jelena Lebedeva

Vaizdo projekcijos autorius Imantas Boiko

Šoka Igoris Zaripovas, Olga Konošenko, Urtė Bareišytė, Eimantė Šeškutė, Jonas Laucius,  Romas Ceizaris, Olesia Šaitanova, Viktor Coffy, Ignas Armalis,  Haruka Ohno, Gediminas  Švendravičius, Marius Miliauskas

 

Naujienos