Svetainė www.menufaktura.lt yra skirta scenos menų žiūrovams, kritikams, teatro žmonėms ir tiesiog besidomintiems kultūra ir smalsiems piliečiams. Šis „Menų spaustuvės“ projektas pradėjo veikti 2005 m. birželį. Nuo pradžios iki 2015 m. gruodžio Menų faktūrą redagavo projekto autorius Vaidas Jauniškis.

Menų faktūrą rengia ir jai padeda scenos menų profesionalai – teatro kritikai, kultūros žurnalistai, vadybininkai. Svetainėje pateikiamos scenos kūrėjų biografijos, spektaklių programėlės, recenzijos, Lietuvos ir užsienio teatrų adresai. Tai didžiausia skaitmeninė Lietuvos teatro duomenų bazė internete. Čia sutelktos spektaklių programėlės nuo 1990 m. (Ankstesnių metų duomenys paskelbti penkių dalių sąsiuviniuose „Dramos teatrų premjerinių spektaklių programos“ ir leidinyje „Lietuvos lėlių teatrų premjerinės programos (1936-2000)“, kuriuos parengė Vyriausioji archyvų valdyba prie Lietuvos Ministrų Tarybos, Lietuvos centrinis valstybinis literatūros ir meno archyvas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus bei Lietuvos teatro istorijos ir tradicijų draugija; jie apima laikotarpį iki 1990 m.)

Svetainėje skelbiamos spektaklių Recenzijos, rašomos specialiai Menų faktūrai, bet pateikiamos ir pasirodančios kituose leidiniuose (ačiū jų redaktoriams už leidimą!). Taip pat dėkingi Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui už svetainės paramą.

Naujienas galima užsiprenumeruoti RSS kanalu. Mus rasite ir „Facebook" tinkle.


Rūta Oginskaitė, redaktorė

Bendradarbiai:

Ramunė Balevičiūtė
Laura Blynaitė (kūrėjų duomenų bazė)
Alma Braškytė
Milda Brukštutė
Goda Dapšytė
Ingrida Gerbutavičiūtė
Viktorija Ivanova
Sigita Ivaškaitė
Monika Jašinskaitė
Vaidas Jauniškis 
Rima Jūraitė
Vlada Kalpokaitė
Aušra Kaminskaitė
Monika Meilutytė
Karolina Remeikaitė
Dovilė Statkevičienė
Kristina Steiblytė (Recenzijų skyrius)
Daiva Šabasevičienė
Helmutas Šabasevičius
Nomeda Šatkauskienė
Šarūnė Trinkūnaitė
Rasa Vasinauskaitė
Ridas Viskauskas
Kamilė Žičkytė

Mūsų adresas:

Šiltadaržio g. 6,
01124 Vilnius 
Tel.: +370 687 71271
El.paštas: info@menufaktura.lt