Paskelbta „Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų data

2020 05 25 menufaktura.lt
Apdovanojimas „Auksinis scenos kryžius“. Nuotrauka iš LR Kultūros ministerijos archyvo
Apdovanojimas „Auksinis scenos kryžius“. Nuotrauka iš LR Kultūros ministerijos archyvo

aA

„Auksinių scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija šiemet perkelta į rudenį - ji vyks lapkričio 5 d. 18.30 val. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Čia bus įteiktos Profesionalaus scenos meno kūrėjų darbų premijos: atminimo ženklai „Auksinis scenos kryžius“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Kovo mėnesį buvo paskelbti nominantai 2019 metais sukurtų Profesionalaus scenos meno kūrėjų darbų premijoms gauti:

REŽISŪRA

Oskaras Koršunovas už spektaklį „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)

Yana Ross už spektaklį „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Jonas Vaitkus už spektaklį „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

MOTERS VAIDMUO

Taura Kvietinskaitė už Liučės vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)

Paulina Taujanskaitė už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Juliana Volodko už Jelenos Andrejevnos vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

NEPAGRINDINIS MOTERS VAIDMUO

Aušra Pukelytė už Valerijos vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Agnieška Ravdo už Monikos vaidmenį spektaklyje „Kelionė į Edeną“ (Juozo Miltinio dramos teatras)

Dovilė Šilkaitytė už Eglės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

VYRO VAIDMUO

Viačeslav Lukjanov už Ivano Petrovičiaus Voinickio vaidmenį spektaklyje „Dėdė Vania“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Lukas Malinauskas už Felikso vaidmenį spektaklyje „Liučė čiuožia“ (Oskaro Koršunovo teatras)

Valentin Novopolskij už Poeto-paprasto jaunuolio vaidmenį spektaklyje „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

NEPAGRINDINIS VYRO VAIDMUO

Sergejus Ivanovas už Oskaro vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Irmantas Jankaitis už Valdo vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (Valstybinis jaunimo teatras)

Paulius Markevičius už Martyno vaidmenį spektaklyje „12 gramų į šiaurę“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

SCENOGRAFIJA

Jonas Arčikauskas už scenografiją spektakliui „Tryliktas apaštalas, arba Debesis kelnėse“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Barbora Šulniūtė už scenografiją spektakliui „12 gramų į šiaurę“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Robert Wilson už scenografiją operai „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

MUZIKA SPEKTAKLIUI

Rita Mačiliūnaitė už muziką šokio operai „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Marija Paškevičiūtė už muziką baletui „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Aktorių grupė „Church on Wheels“ už muziką spektakliui „Pizdukas“ (teatro studija „Theaomai“)

SOLISTAS

Kristian Benedikt už Princo Kalafo vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Rafailas Karpis už Pasakotojo, Gubernatoriaus, I Pono, Vanderdenduro vaidmenis operetėje „Kandidas“ ir Pango vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Kostas Smoriginas už Tomskio vaidmenį operoje „Pikų dama“ (Vilniaus miesto opera)

SOLISTĖ

Asmik Grigorian už Lizos vaidmenį operoje „Pikų dama“ (Vilniaus miesto opera)

Agnė Stančikaitė už Liu vaidmenį operoje „Turandot“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Jovita Vaškevičiūtė už Senosios Damos vaidmenį operetėje „Kandidas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

CHOREOGRAFIJA

Palle Granhøj už šokio ir gyvos muzikos spektaklį „Boléro-Extended“ (Šeiko šokio teatras)

Martynas Rimeikis už baletus „Eglė žalčių karalienė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) ir „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Agnija Šeiko už šokio ir muzikos spektaklį „Oneiro“ (Šeiko šokio teatras)

ŠOKĖJAS

Jeronimas Krivickas už Veidrodžio vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Jonas Laucius už Tėvo vaidmenį šokio operoje „Amžinybė ir viena diena“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Marius Pinigis už vaidmenį šokio spektaklyje „Perdegimas“ (šokio trupė „Nuepiko“)

ŠOKĖJA

Olga Konošenko už Krikštamotės Frau Droselmajer vaidmenį balete „Spragtukas“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Julija Stankevičiūtė už Moters vaidmenį balete „Dienos, minutės“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Eglės vaidmenį balete „Eglė žalčių karalienė“ (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Viltė Švarplytė už vaidmenį šokio spektaklyje „Ekspansija. Visata įeina į mano kūną“ (Vyčio Jankausko šokio teatras)

DRAMATURGIJA

Ingrida Gerbutavičiūtė už šokio operos „Amžinybė ir viena diena“ dramaturgiją (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Rimantas Ribačiauskas už garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ dramaturgiją (Operomanija)

Spektaklio „Sulėtintai“ kūrybinė grupė: Anna Smolar, Michał Buszewicz, Lora Kmieliauskaitė, Monika Bičiūnaitė, Gailė Butvilaitė, Martynas Nedzinskas, Miglė Polikevičiūtė, Gediminas Rimeika, Rytis Saladžius (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

SPEKTAKLIS VAIKAMS IR JAUNIMUI

Spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ kūrybinė grupė: Jūratė Trimakaitė, Cerise Guyon, Thomas Demay, Felix Bataillou (Vilniaus teatras „Lėlė“)

Šokio spektaklio-instaliacijos „Lumi“ choreografė Dalija Acin Thelander (Šeiko šokio teatras)

Lėlių spektaklio „Namai“ kūrybinė grupė: Aušra Bakanaitė, Virginija Rimkaitė, Gintarė Radvilavičiūtė, Vytautas Kairys, Donatas Bielkauskas, Monika Verdenė Valkiūnaitė, Justina Kalnietytė, Monika Mikalauskaitė-Baužienė, Kęstutis Bručkus (Klaipėdos lėlių teatras)

METŲ PATIRTIS

Imersinio teatro spektaklio „Dėdė Vania“ režisierius Tadas Montrimas (Lietuvos rusų dramos teatras)

Garso patirties Vilniaus gete „Glaistas“ kūrybinė grupė: Rimantas Ribačiauskas, Mantas Jančiauskas, Jūra Elena Šedytė, Andrius Šiurys, Robertas Dumpis, Ana Ablamonova (Operomanija)

Šokio ir istorijos spektaklio-ekskursijos „Užpustyti“ kūrybinė grupė: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Kristijonas Lučinskas, Benas Šarka, Edmundas Gylys, Vladimir Konstantinov, Karina Novikova, Donatas Bielkauskas, Larion Dyakov, Sondra Simana (Šeiko šokio teatras)

---

Kultūros ministerijai buvo pateikta 80 pasiūlymų skirti Profesionalaus scenos meno kūrėjų darbų premijas. Kandidatūras vertino ir nominantus atrinko devynių narių komisija: teatrologė Margarita Alper, baleto kritikė Skaidrė Baranskaja, šokio kritikė Goda Dapšytė, teatrologė Lina Klusaitė, muzikos kritikė Rasa Murauskaitė, teatrologas Martynas Petrikas, scenografė Jūratė Račinskaitė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė ir aktorius Remigijus Vilkaitis.

Kasmet iškilminga „Auksinis scenos kryžių“ apdovanojimų ceremonija rengiama vis kitame teatre, šiemet apdovanojimų šventės vieta tampa Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras. 2020-ieji Lietuvos operai ir dramai - išskirtiniai, 100-mečio jubiliejiniai metai.

LR Kultūros ministerijos informacija

Naujienos