Spektaklis „Belaukiant Godo“ – aktoriaus Mindaugo Capo jubiliejui

2019-03-06 menufaktura.lt
Mindaugas Capas - Poco Rimo Tumino spektaklyje „Belaukiant Godo“. Lauros Vansevičienės nuotrauka
Mindaugas Capas - Poco Rimo Tumino spektaklyje „Belaukiant Godo“. Lauros Vansevičienės nuotrauka

aA

Kovo 13 d. Vilniaus mažojo teatro aktoriui Mindaugui Capui sukanka 60 metų. Šią sukaktį teatras paminės, Mindaugui Capui dedikuodamas Rimo Tumino režisuotą spektaklį „Belaukiant Godo“, kuriame aktorius vaidina Poco vaidmenį.

Mindaugas Capas - Rimo Tumino mokinys, kartu su režisieriumi ir bendraminčiais aktoriais kūręs jau trisdešimtą sezoną gyvuojantį Vilniaus mažąjį teatrą ir iki šiol esantis svarbi jo dalis. Mindaugo Capo vaidybinės karjeros pradžia - jo mokytojų režisierių Henriko Vancevičiaus, Irenos Bučienės ir Rimo Tumino spektakliuose, sukurtuose Lietuvos akademiniame (dabar - Nacionaliniame) dramos teatre. Labiausiai kaip aktorius Mindaugas Capas atsiskleidė Rimo Tumino spektakliuose „Čia nebus mirties“ (1988), Antono Čechovo „Vyšnių sodas“ (1990), Nikolajaus Gogolio „Revizorius“ (2001), Samuelio Becketto „Belaukiant Godo“ (2002), Čechovo „Trys seserys“ (2005), kur jis suvaidino ryškius gyvenimo komedijos personažus.

Įsimintinus vaidmenis aktorius sukūrė ir spektakliuose „Motina“ pagal Maksimą Gorkį (rež. Kirilas Glušajevas) ir Vaižganto „Dėdėse ir dėdieniese“ (rež. Gabrielė Tuminaitė). Čia Mindaugas Capas subtiliai atskleidžia personažų, paprastų žmonių, bejėgystę ir pasmerktumą, kartais prasiveržiantį šiurkštumu, bet kartu parodo jų meilės ir šilumos ilgesį. 2014 m. už Rapolo Geišės vaidmenį Mindaugas Capas pelnė apdovanojimą kaip geriausias antraplanis aktorius V-jame Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje.

Mindaugas Capas, įvaldęs dramos ir komedijos žanrus, yra sukūręs nemažai vaidmenų ir kituose teatruose, taip pat kine ir televizijoje. Profesinis aktoriaus meistriškumas pelnė vertintojų palankumą, o besąlygiškas atsidavimas profesijai ir nuoširdumas - Lietuvos žiūrovų meilę.

Parengė Ramunė Balevičiūtė

 

Anonsai