Paskutinioji prancūzų dramaturgo Bernardo-Marie Koltèso pjesė, kurios pagrindinis veikėjas - savotiškas archetipinis šių dienų antiherojus, šiandieninėje visuomenėje išgyvenantis savąją „raskolnikovišką“ ar „hamletišką“ dramą. „Roberto Zucco“ - tai tekstas apie vienatvę, apie kitoniškumą, apie asmenybės dvilypumą, individualistinės sąmonės triumfą, nuopuolį ir šiuolaikinio heroizmo formų paieškas.
Spektaklyje, kurį iš Juozo Miltinio dramos teatro dekoracijų cecho nauja aikštele teatrinei kūrybai paverstoje erdvėje stato jaunas režisierius Augustas Gornatkevičius, nagrinėjamos Panevėžio miestui aktualios temos, artimai susijusios su istoriškai susiklosčiusiu įvairialypiu miesto socialiniu ir kultūriniu identitetu, svyruojančiu nuo aukštosios teatrinės kultūros iki per pirmąjį Nepriklausomybės dešimtmetį miestą, regis, amžiams paženklinusios emocinės bei fizinės prievartos kultūros.
Roberto Zucco provaizdis - praėjusio amžiaus 9 dešimtmetyje realiai Vakarų Europoje siautėjęs serijinis žudikas Roberto Succo, paskelbtas labiausiai ieškomu nusikaltėliu Prancūzijoje, Italijoje ir Šveicarijoje. Koltèso pjesės Zucco - tai vienišas jaunas žmogus, nesugebėjęs prisitaikyti prie socialinių normų ir atmetantis bet kokio pobūdžio bendruomeniškumo poreikį. Jo asocialumas - simbolinio pobūdžio, dinamiškas: pirma jis atsiskiria nuo šaknų (nužudo motiną), tada atmeta socialinę tvarką (nužudo policijos inspektorių), o galiausiai, nužudęs mažą berniuką, palaidoja ir savo praeitį. Tai žiauri pjesė, kupina Koltesui būdingo poetiškumo, absurdo filosofijos ir net savotiško sentimentalumo, laviruojanti kažkur tarp Tarantino ir Žižeko filosofijos, nagrinėjanti „hamletiškas“ ar „oidipiškas“ temas šiandienos socialinių bei kultūrinių problemų kontekste.
Bernardo-Marie Koltèso „Roberto Zucco“ - tai bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija kuriamas spektaklis, režisūros studijų ketvirtakursio (kurso vadovai Jonas Vaitkus ir Agnius Jankevičius), jau sėkmingai debiutavusio profesionalioje scenoje (Gerharto Hauptmanno „Vieniši“ pastatymas Lietuvos rusų dramos teatre), baigiamasis darbas ir debiutas Juozo Miltinio teatre.
Spektaklio „ROBERTO ZUCCO“ premjera BALANDŽIO 13, 14 dienomis 18 valandą Juozo Miltinio dramos teatre.
Režisierius Augustas Gornatkevičius
Scenografas Martynas Brimas
Kostiumų dailininkė Simona Davlidovičiūtė
Kompozitorius Jokūbas Tulaba
Video režisierius Marius Rimkus
Šviesų dailininkas Julius Kuršis
Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė
Vaidina: Giedrius Arlauskas, Mantas Bendžius, Jonas Čepulis, Skomantas Duoplys, Inga Jarkova, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Donatas Kalkauskas, Eleonora Koriznaitė, Gintarė Kulikauskytė, Lolita Martinonytė, Emilis Pavilionis, Erika Račkytė, Jolita Skukauskaitė, Greta Šepliakovaitė, Vita Šiaučiūnaitė, Julius Tamošiūnas, Akvilė Vitkūnaitė.