Dovydo Strimaičio ir Šeiko šokio teatro darbe „Suk Suk“ susipins šiuolaikinis ir liaudies šokiai

2024-09-16 menufaktura.lt
Akimirka iš šokio spektaklio „Suk Suk“ repeticijos, choreografas Dovydas Strimaitis (Šeiko šokio teatras, 2024). Kęstučio Mieliausko nuotrauka
Akimirka iš šokio spektaklio „Suk Suk“ repeticijos, choreografas Dovydas Strimaitis (Šeiko šokio teatras, 2024). Kęstučio Mieliausko nuotrauka

aA

Šios savaitės pabaigoje Šeiko šokio teatras pristatys pirmąją naujo sezono premjerą, kurtą kartu su Prancūzijoje reziduojančiu šiuolaikinio šokio menininku Dovydu Strimaičiu. Šokio spektaklis „Suk Suk“ bus pristatomas Plungėje, Vilniuje bei Klaipėdoje.

„Ne vienerius metus labai norėjau pakviesti Dovydą Strimaitį sukurti kažką bendro. Dovydas, kaip ir aš, studijavo Roterdamo „Codarts“ šokio akademijoje, o jo darbai puikiai matomi visoje Europoje. Projekto „KlaipėDAnse“ rėmuose pakvietėme šį choreografą, reziduojantį ir kuriantį Prancūzijoje, bendram darbui Lietuvoje, tarsi sujungdami tiltus tarp šių šalių. Su Dovydu daug diskutavome, koks turėtų būti darbas, kuris tiktų atsinaujinančiai Šeiko šokio teatro trupei, kuris taptų iššūkiu patiems šokėjams, jų ištvermei, bet būtų įdomus techniškai, taip pat patrauklus žiūrovui. Dovydas pasiūlė „Suk suk ratelį“ konceptą, kuris tarsi užkoduoja lietuvių folklore esantį vieną svarbiausių dalykų – ratą. Nuostabu, kad tokio globalaus mąstymo kūrėjas jungia savo šaknis ir vietinį kontekstą“, – apie naujausio darbo „Suk Suk“ gimimą ir idėjas pasakoja Šeiko šokio teatro įkūrėja ir meno vadovė Agnija Šeiko.

Akimirka iš šokio spektaklio „Suk Suk“ repeticijos, choreografas Dovydas Strimaitis (Šeiko šokio teatras, 2024). Kęstučio Mieliausko nuotrauka

Rate šokama įvairiose šokio žanruose ir stilistikose, tačiau liaudies šokiai, kaip niekas kitas, išsiskiria ratelių gausa. Viso pasaulio folkloriniuose šokiuose naudojami rateliai. Ratas – tai dvasingumo, dieviškumo transcendentinis simbolis. Tautiniai šokiai irgi sakosi tokie esą, tačiau spektaklyje „Suk Suk“ bus ieškoma atsakymo, kiek liaudies šokiai yra autentiški ir kiek jie iš tikrųjų yra liaudies.

„Nuo kitų mano kurtų darbų šis šokio spektaklis skiriasi tuo, kad yra labai susijęs su Lietuvos tapatybe, gal net nebūtinai su mano asmenine tapatybe, o tapatybe bendrąja prasme. Kas yra tapatybė per šokį? Mano kiti darbai yra abstraktesni ir universalesni, o „Suk Suk“ turi mūsų regiono atspalvį, kitokį savitumą, tačiau šis darbas taip pat kelia ir bendrapasaulėžiūrinius klausimus, kas yra liaudies kultūra ir ar apskritai tokia yra? Ir jei ji yra, kaip mes ją įsivaizduojame?“, – pasakoja Dovydas Strimaitis, 2024 metais „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas kaip geriausias metų choreografas už šokio spektaklį „Duetas“.

Daugiau nei mėnesį vykęs Šeiko šokio teatro ir Dovydo Strimaičio kūrybinis procesas baigiasi jau šią savaitę, šokio spektaklis „Suk Suk“ bus pristatomas: rugsėjo 20 d. – Plungės kultūros centre; rugsėjo 21 d. – „Menų spaustuvėje“ Vilniuje; rugsėjo 22 d. – Klaipėdos kultūros fabrike vyksiančiame festivalyje „Plartforma“.

Choreografas Dovydas Strimaitis. Kęstučio Mieliausko nuotrauka

„Pirmą kartą dirbu su Šeiko šokio trupės šokėjais, labai smagu tiek daug laiko praleisti su jais, juos visapusiškai pažinti, matyti jų tiek kūrybinę, tiek kasdienę puses. Repetuojant labai atsiskleidžia žmonių asmenybės, jų išgyvenimai, patirtis, jų norai bei svajonės, ir man labai smagu iš esmės pažinti Šeiko šokio teatro šokėjus. Aš pats, nors jau kelerius metus nešoku su Marselio nacionalinio baleto trupe, tarsi grįžau būtent į Marselio trupės kontekstą, būtent čia vėl atradau trupės jausmą. Kūrybinis šio šokio spektaklio procesas buvo išties įdomus. Labai džiaugiuosi tuo rezultatu, kurį sukūrėme kartu su šokėjais, ir labai laukiu premjeros, kuri visai netrukus“, – dalijasi mintimis ką tik ir Lietuvos sezono Prancūzijoje atidaryme pasirodymą surengęs Dovydas Strimaitis.

Šokio spektaklis „Suk Suk“ yra pirmasis Dovydo Strimaičio ir Šeiko šokio teatro bendras spektaklis, šis projektas yra Prancūzijos-Lietuvos kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykdomos nuo 2017 metų, dalis. Šeiko šokio teatro veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos: seikodancecompany.com

Šeiko šokio teatro informacija

Anonsai